Głosuj na tysiąc książek go naszej biblioteki

Tysiąc książek. Tak, to nie żart. Dzięki Waszym głosom oddanym na stronie EMPIKU możemy zasilić naszą bibliotekę w najnowsze wydania ciekawych książek dla małych dzieci i młodzieży. Zgłosiliśmy do konkursu naszą szkołę, wysyłając plakat.

GŁOSUJCIE !!!

empik 1

RAJD CZTERECH KULTUR

W sobotę, 15 września 2018 r., na początku może nie dopisywała nam pogoda, ale na pewno nastroje mieliśmy dobre. Kiedy dotarliśmy na Retkinię już świeciło słońce. Potem towarzyszyło nam aż do YMCI. Szliśmy śladem filmowej Łodzi. Dowiedzieliśmy się, że " Krzyżaków" kręcono m.in. w parku im. J. Poniatowskiego. Odwiedziliśmy miejsca, w których mieszkał Julian Tuwim, ze swoją młodszą siostrą i rodzicami. Kilka razy spotkaliśmy się z przewodnikami. Na mecie czekał na nas poczęstunek. W przyszłym miesiącu wyruszamy na trasę poza granice Łodzi. Do zobaczenia na szlaku !

r4kultur18

Klasa 3 c wzięła udział w wycieczce organizowanej w ramach projektu „Nocni Poszukiwacze” realizowanego przez Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Łodzi w ramach Miejskiego Programu Przeciwdziałania Narkomanii. Odwiedziliśmy wiele interesujących miejsc: Muzeum Sztuki w Manufakturze, gdzie poznawaliśmy sztukę współczesną, Pasaż Róży na ul. Piotrkowskiej; zachęcamy wszystkich do odwiedzenia tego miejsca, a w szczególności do poznania jego historii. Wyjątkowo interesujące okazały się poszukiwania detali architektonicznych na łódzkich kamienicach. Oprócz zwiedzania wzięliśmy również udział w warsztatach plastycznych podczas których wykonywaliśmy przypinki oraz tworzyliśmy prace inspirowane wizytą w Muzeum Sztuki.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

Wakacje, wakacje i już po wakacjach. Z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2018/2019 jak zawsze spotkaliśmy się na sali gimnastycznej. Nowy rok szkolny – wielkie zmiany. Nauczycieli, rodziców, uczniów po raz pierwszy witała nowa dyrektor szkoły - Pani Agnieszka Piotrowska. Pracę w naszej szkole rozpocznie 14 nowych nauczycieli. Ciepłe słowa popłynęły do wszystkich zgromadzonych na sali, ale jak zwykle szczególną uwagą zostali obdarzeni pierwszoklasiści oraz ich bliscy, którzy im towarzyszyli. Uroczystość uświetniły występy naszych uczniów przygotowane pod kierunkiem p. B. Just, p. R. Adynowskiej i p. E. Rosłonek. Życzymy wszystkim udanego roku szkolnego!

dyr