Przedszkolaki w naszej szkole

przedsz

Bardzo często odwiedzają nas dzieci z okolicznych przedszkoli. Przygotowaliśmy dla nich wiele atrakcji. Nasi goście biorą udział w zajęciach sportowych, plastycznych, lekcjach bibliotecznych. Grają, rysują tańczą i śpiewają w czasie zajęć komputerowych, Czekamy na kolejne grupy !!!

zaj_kom

ŚWIATOWY DZIEŃ GODNOŚCI

W dniu 18 października (środa) 2017 uczniowie klas VII obchodzili Światowy Dzień Godności. To święto obchodzone w trzecią środę października ma na celu propagowanie uniwersalnego prawa każdego człowieka do godnego życia. Światowy Dzień Godności jest wspólną inicjatywą Księcia Norwegii Haakona, profesora Pekka Himanena z Finlandii oraz Amerykanina Johna Hope Bryanta.

W ramach obchodów tego święta gościliśmy p. Małgorzatę Barbarę Niemczyk - siatkarkę, reprezentantkę Polski, mistrzynię Europy z 2003 r., która jako moderator – osoba, które stara się żyć zgodnie z Zasadami Godności – co roku udaje się do szkół,  żeby rozmawiać z uczniami właśnie o godności. Spotkanie z gościem odbyło się na sali gimnastycznej.

W klasach odbywały się  zajęcia  organizowane w ramach Dnia Godności. Ich celem było zaszczepienie w świadomości młodych ludzi pozytywnego, wspólnotowego i ponadkulturowego poczucia wartości, mającego prowadzić ich w dorosłość. Po przedyskutowaniu Zasad Godności uczniowie opowiadali własne historie przed resztą klasy.

dziengodnosci17 4 dziengodnosci17 1
dziengodnosci17 3 dziengodnosci17 2

Ślubowanie

Dnia 17 października w naszej szkole odbyło się uroczyste Ślubowanie uczniów klas pierwszych oraz Pasowanie na Czytelnika. Każde dziecko rozpoczynając naukę w klasie pierwszej z ogromną  niecierpliwością czeka na moment, kiedy zostanie pasowane na pełnoprawnego ucznia. Tę uroczystą i ważną chwilę poprzedza  wiele przygotowań – uczniowie poznają  szkołę, kolegów, swoje prawa, ale również i obowiązki. Wspólnie z Wychowawcą i Rodzicami przygotowują  uroczystość, podczas której zdają swój pierwszy szkolny egzamin przed Dyrektorem Szkoły, Nauczycielami i Rodzicami, Koleżankami i Kolegami  oraz zaproszonymi Gośćmi.

slubowanie17