Get Adobe Flash player
Strona główna

ŚWIATOWY DZIEŃ GODNOŚCI

W dniu 18 października (środa) 2017 uczniowie klas VII obchodzili Światowy Dzień Godności. To święto obchodzone w trzecią środę października ma na celu propagowanie uniwersalnego prawa każdego człowieka do godnego życia. Światowy Dzień Godności jest wspólną inicjatywą Księcia Norwegii Haakona, profesora Pekka Himanena z Finlandii oraz Amerykanina Johna Hope Bryanta.

W ramach obchodów tego święta gościliśmy p. Małgorzatę Barbarę Niemczyk - siatkarkę, reprezentantkę Polski, mistrzynię Europy z 2003 r., która jako moderator – osoba, które stara się żyć zgodnie z Zasadami Godności – co roku udaje się do szkół,  żeby rozmawiać z uczniami właśnie o godności. Spotkanie z gościem odbyło się na sali gimnastycznej.

W klasach odbywały się  zajęcia  organizowane w ramach Dnia Godności. Ich celem było zaszczepienie w świadomości młodych ludzi pozytywnego, wspólnotowego i ponadkulturowego poczucia wartości, mającego prowadzić ich w dorosłość. Po przedyskutowaniu Zasad Godności uczniowie opowiadali własne historie przed resztą klasy.

dziengodnosci17 4 dziengodnosci17 1
dziengodnosci17 3 dziengodnosci17 2
 

Warsztaty „Już wiem co zrobić…”- edukacja w zakresie ochrony przed przemocą.

Uczniowie z klas IIa, IIb, IIIc i IIId wzięli udział w warsztatach, podczas których poruszali wiele istotnych dla dzieci tematów, takich jak: bezpieczeństwo, asertywność czy emocje. Cieszymy się, że nasi podopieczni znaleźli odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Uczestnicy zgodnie stwierdzili, iż takie zajęcia są niezbędne, gdyż pomagają im znaleźć rozwiązania coraz trudniejszych problemów.

juz

 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

Tak, jak za każdym razem, również w tym roku spotkaliśmy się na sali gimnastycznej, aby powitać nowy rok szkolny 2017/2018. Tym razem spotkaliśmy się 4 września. Jak zwykle wybrane klasy: 2b, 3b, 5b i 6a przygotowały krótki program artystyczny. Szczególnie miło i z dużą uwagą witaliśmy pierwszoklasistów. Do dzieci, rodziców i nauczycieli z ciepłymi słowami powitania zwrócił się wicedyrektor szkoły p. Jarosław Stawowski. No to moi drodzy, jak zawsze:

Niech "Moc" będzie z Wami w  nowym roku szkolnym 2017/20182b

 
Logowanie