Get Adobe Flash player
Strona główna

Święto Dyni

Ale było ssstrasznie!!! Po korytarzach snuły się dziwne postacie, upiory, czarownice. Także nauczyciele i pracownicy obsługi mieli dziwne nakrycia głowy. Pani Dyrektor pojawiła się w przepasce we włosach, z kolorowymi kwiatami, ale w środku były malutkie czaszki!!! Ale nie martwcie się. Wszystko wróci do normy. Czekając na dzień Wszystkich Świętych i Zaduszki, celebrując i kultywując nasze zwyczaje i tradycje związane z tym świętem, dzisiaj mogliśmy dowiedzieć się od wychowawców, jak  obchodzi się je w innych krajach. Ponieważ wszystkiemu towarzyszył psikus i cukierek, to Ci, którzy odeszli, na pewno się na nas nie obrażą!

hall 2 1     Na korytarzu pod opieką p. M. Justyńskiej i p. J. Łukaszuk została przygotowana wystawa wspaniałych lampionów zrobionych z dyń. Pomysłowość twórców z klas IV - VIII była naprawdę wyjątkowa!

hall 2 2

 

RYMcerze

24.10.2018 naszą szkołę odwiedzili RYMcerze- Łukasz "Bęsiu" i Jonatan "DJ Jonas". Raperzy opowiadali o swoim życiu i uzależnieniach. Namawiali do tego, aby nie zmarnować swojego życia. Na zakończenie spotkania była niespodzianka w postaci wyjścia na scenę oraz możliwość zrobienia zdjęcia i otrzymania autografu od naszych gości. Obecnym na sali bardzo podobały się te zajęcia, a brawom nie było końca.

rymce 2 1

rymce 2 2

rymce 3

 

Dzień Godności

25 października, w związku z obchodami Dnia Godności, mieliśmy niewątpliwy zaszczyt powitać w progach naszej szkoły panią Annę Cymmerman, światowej sławy solistkę operową, wspierającą tę piękną inicjatywę oraz wolontariuszki z firmy Pelion, panie Elżbietę Łacinę i Olgę Rosłonek. Podstawowe zasady godności, o których dowiedzieliśmy się już w zeszłym roku, podczas inauguracji Dnia Godności w naszej szkole, któremu przyświecało hasło: „Różni, ale równi”, a spisanych przez Global Dignity to:

  1. Godne życie to możliwość osiągnięcia pełni ludzkiego potencjału – wykształcenia, zdrowia, dobrej pracy, przyjaźni, miłości i poczucia bezpieczeństwa
  2. Godność oznacza prawo do wolności w podejmowaniu istotnych decyzji życiowych i szacunek dla innych w korzystaniu z tego prawa
  3. Godność jednostki jest nierozerwalnie związana z godnością innych ludzi
  4. Godność to podstawowa wartość motywująca wszelkie działania

dzie god 1

dzie god 2

dzie god 3

Read more...

 
Logowanie