Get Adobe Flash player
Strona główna

Dzień Papieski

Jak co roku niedziela przed 16 października poświęcona jest Janowi Pawłowi II. Wspominając 40 rocznicę wyboru naszego Rodaka na Stolicę Piotrową w parafii św. Franciszka z Asyżu rozprowadzaliśmy symboliczne papieskie kremówki. Dochód z tej akcji jest przeznaczony na formację i integrację wolontariuszy SK Caritas. Mamy nadzieję, że słodki deser był w rodzinach okazją do wspomnień  i rozmów, a dla najmłodszych do spotkania z osobą
i nauczaniem „naszego” Ojca Świętego-Jana Pawła II.

Jak co roku niedziela przed 16 października poświęcona jest Janowi Pawłowi II. Wspominając 40 rocznicę wyboru naszego Rodaka na Stolicę Piotrową w parafii św. Franciszka z Asyżu rozprowadzaliśmy symboliczne papieskie kremówki. Dochód z tej akcji jest przeznaczony na formację i integrację wolontariuszy SK Caritas. Mamy nadzieję, że słodki deser był w rodzinach okazją do wspomnień  i rozmów, a dla najmłodszych do spotkania z osobą i nauczaniem „naszego” Ojca Świętego-Jana Pawła II.

dzie_papiewski_1

 

 

Ślubowanie

 

Ślubowanie klas pierwszych oraz pasowanie na czytelnika, to w naszej szkole zawsze bardzo ważny i podniosły moment. Jak zwykle ta uroczystość została połączona
z obchodami Dnia Nauczyciela. Pani dyrektor A. Piotrowska wygłosiła ciepłe i skierowane bezpośrednio do pierwszaków życzenia. W wesoły,
"wierszykowy" sposób przypomniała im o czekajacych ich teraz obowiązkach. Maluchy wyrecytowały piękne wierszyki, wzruszając do łez zgromadzoną publiczność (rodziców, dziadków, nauczycieli), zaśpiewały piosenki. Cały program artystyczny został przygotowany pod kierunkiem p. K. Adamczyk, p. A. Kuśmider i p. J. Grabarczyk.
Wspaniałe kostiumy zostały przygotowane przez p. B. Just. W czasie tej uroczystości p. dyrektor wręczyła nagrody dla nauczycieli i pracowników szkoły. Pierwszoklasiści po rozejściu się do klas mogli liczyć na słodki poczęstunek oraz prezenty przygotowane przez wychowawców i rodziców z okazji ich święta.
Trzymamy kciuki i życzymy wszystkiego najlepszego na nowej edukacyjnej ścieżce życia !!!
Ślubowanie klas pierwszych oraz pasowanie na czytelnika, to w naszej szkole zawsze bardzo ważny i podniosły moment. Jak zwykle ta uroczystość została połączona z obchodami Dnia Nauczyciela. Pani dyrektor A. Piotrowska wygłosiła ciepłe i skierowane bezpośrednio do pierwszaków życzenia. W wesoły,"wierszykowy" sposób przypomniała im o czekajacych ich teraz obowiązkach. Maluchy wyrecytowały piękne wierszyki, wzruszając do łez zgromadzoną publiczność (rodziców, dziadków, nauczycieli), zaśpiewały piosenki. Cały program artystyczny został przygotowany pod kierunkiem p. K. Adamczyk, p. A. Kuśmider i p. J. Grabarczyk. Wspaniałe kostiumy zostały przygotowane przez p. B. Just. W czasie tej uroczystości p. dyrektor wręczyła nagrody dla nauczycieli i pracowników szkoły. Pierwszoklasiści po rozejściu się do klas mogli liczyć na słodki poczęstunek oraz prezenty przygotowane przez wychowawców i rodziców z okazji ich święta. Trzymamy kciuki i życzymy wszystkiego najlepszego na nowej edukacyjnej ścieżce życia !!!

lubowanie_2018 1

lubowanie_2018_2019_9

lubowanie_2018 2

lubowanie_2018 3

 

Podziel się posiłkiem

Marnowanie żywności to problem globalny. W jednej części  świata ogromne pokłady żywności są wyrzucane do kosza, w innej głodują ludzie. Zawsze wydaje się nam, że nas to nie dotyczy. My jednak chcielibyśmy przyłożyć swoją małą cegiełkę w rozwiązywaniu tego problemu. Na parterze, blisko świetlicy powstał punkt „ Podziel się posiłkiem”. Liczymy na to, że znajdą się ludzie dobrej woli, którzy pomyślą o tych, którzy tego dnia nie mają nic do jedzenia i podzielą się swoją kanapką, zamiast wyrzucać ja do kosza na śmieci.

POSIEK

 
Logowanie