Get Adobe Flash player
Strona główna

Jasełka 2016

Już od wielu lat, wszyscy uczniowie naszej szkoły, nauczyciele, rodzice spotykają się na sali gimnastycznej, aby obejrzeć przedstawienie jasełkowe. Tak było i w tym roku 22 grudnia. Piękna dekoracja, kostiumy, muzyka i gra aktorów dostarczyły nam niezapomnianych wrażeń i wiele wzruszeń, w ten wyjątkowy, świąteczny czas.

jaselka16a
 

Dzień Czapki Mikołaja

6 grudnia w naszej szkole obchodzony był Dzień Czapki Mikołaja. Wszyscy uczniowie, którzy mieli mikołajkowe czapki, mogli je nosić przez cały dzień, na każdej lekcji, dzięki czemu w szkole zrobiła się miła, świąteczna atmosfera.

czapka1
czapka3
 

Dzień Pluszowego Misia

„Wiadomo to na świecie nie od dziś,
że najlepszym przyjacielem
jest pluszowy miś...”

1ap

Pod takim hasłem odbyły się 25 listopada 2016 r. w naszej szkole obchody Dnia Pluszowego Misia. W tym dniu uczniowie przynieśli do szkoły swoje ulubione maskotki. Różnokolorowe, mięciutkie, puchate, małe i całkiem duże misie towarzyszyły dzieciom podczas lekcji i wspólnej zabawy. Na korytarzach  zrobiło się kolorowo i „misiowo".

1bp

Przypomnijmy, że Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej. W 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Theodore Roosevelt, wybrał się na polowanie. Po kilku godzinach bezskutecznych łowów, jeden z towarzyszy prezydenta postrzelił małego niedźwiadka i zaprowadził go do Roosevelta. Prezydent ujrzawszy przerażone zwierzątko, kazał je natychmiast uwolnić. Jeden ze świadków tego zdarzenia uwiecznił historię niedźwiadka na rysunku w waszyngtońskiej gazecie, którą czytał producent zabawek. Od tego momentu zaczęto wykorzystywać zdrobniałe imię prezydenta i sprzedawać maskotki pod nazwą Teddy Bear, która dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów.

2bp

2cp

2dp

 
Logowanie