Get Adobe Flash player
Strona główna

Dzień Pluszowego Misia

„Wiadomo to na świecie nie od dziś,
że najlepszym przyjacielem
jest pluszowy miś...”

1ap

Pod takim hasłem odbyły się 25 listopada 2016 r. w naszej szkole obchody Dnia Pluszowego Misia. W tym dniu uczniowie przynieśli do szkoły swoje ulubione maskotki. Różnokolorowe, mięciutkie, puchate, małe i całkiem duże misie towarzyszyły dzieciom podczas lekcji i wspólnej zabawy. Na korytarzach  zrobiło się kolorowo i „misiowo".

1bp

Przypomnijmy, że Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej. W 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Theodore Roosevelt, wybrał się na polowanie. Po kilku godzinach bezskutecznych łowów, jeden z towarzyszy prezydenta postrzelił małego niedźwiadka i zaprowadził go do Roosevelta. Prezydent ujrzawszy przerażone zwierzątko, kazał je natychmiast uwolnić. Jeden ze świadków tego zdarzenia uwiecznił historię niedźwiadka na rysunku w waszyngtońskiej gazecie, którą czytał producent zabawek. Od tego momentu zaczęto wykorzystywać zdrobniałe imię prezydenta i sprzedawać maskotki pod nazwą Teddy Bear, która dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów.

2bp

2cp

2dp

 

BOISKO SZKOLNE

boiskoboisko2

Z ogromną radością  pragniemy powiadomić całą społeczność szkolną, że nasz projekt nowego boiska do piłki nożnej został zakwalifikowany do realizacji w 2017 roku w ramach budżetu obywatelskiego. Chcemy jednocześnie serdecznie podziękować wszystkim głosującym na nasz projekt, zarówno na papierze, jak i drogą internetową. Na szczególną wdzięczność zasługują uczniowie, którym udało się zmobilizować i zachęcić do głosowania swoje rodziny, sąsiadów i znajomych.

DZIĘKUJEMY!

  

 

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PROMUJĄCY ZDROWY STYL ŻYCIA

pt. „Moje emocje - moje zdrowie”

27 kwietnia 2016 roku w naszej szkole odbył się XVII  Międzyszkolny Konkurs Promujący Zdrowy Styl Życia pt. „Moje emocje - moje zdrowie”. Konkurs był podsumowaniem wszystkich działań promujących zdrowie w SP 42 w roku szkolnym 2015/2016. Na konkursie gościliśmy wielu znamienitych gości. Wśród nich Wiceprezydenta Miasta Łodzi p. Krzysztofa Piątkowskiego.

W konkursie wzięło udział 5 szkół podstawowych: SP 7, SP 35, SP 190,  Publiczna Szkoła Podstawowa „Mileszki” oraz SP 42.


konkpromzdr16 1 konkpromzdr16 5

Konkurs składał się  z dwóch części:

  1. Teoretycznej, w której uczniowie mogli wykazać się wiedzą nt. :
  • emocji,
  • komunikacji międzyludzkiej czyli sztuki porozumiewania się,
  • sposobów spędzania czasu wolnego od nauki,
  • wzorców bezpiecznych zachowań.

2. Turnieju sportowego, w którym uczestnicy mogli wykazać się swoją sprawnością fizyczną oraz znajomością zasad  „fair play” podczas rywalizacji sportowej.

Na zakończenie konkursu zawodnicy mogli uczestniczyć w degustacji zdrowej żywności, której sponsorem była firma „Sebex”.

konkpromzdr16 2 konkpromzdr16 6

Nagrody dla zawodników ufundował:

  • Departament Promocji i Współpracy Zagranicznej w Urzędzie Marszałkowskim w Łodzi,
  • Oddział ds. Społecznych i Promocji Zdrowia Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Departament Komunikacji Społecznej i Zdrowia UMŁ
  • Rada Rodziców w SP 42
  • Firma „Sebex”
konkpromzdr16 3 konkpromzdr16 7

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

I MIEJSCE:  Szkoła Podstawowa nr 35 w Łodzi oraz Szkoła Podstawowa nr 42 w Łodzi

II MIEJSCE: Szkoła Podstawowa nr 7 w Łodzi

III MIEJSCE: Publiczna Szkoła Podstawowa „Mileszki”,

IV MIEJSCE: Szkoła Podstawowa nr 190 w Łodzi

konkpromzdr16 4 konkpromzdr16 8
 
Logowanie