Get Adobe Flash player
Strona główna

Program „Dobry Start” – 300 dla ucznia

 

W ramach rządowego programu „Dobry Start” na wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny przysługuje jednorazowe wsparcie w wysokości 300 zł. Świadczenie to przysługuje na każde dziecko uczące się w szkole, do ukończenia 20. roku życia, dla dzieci niepełnosprawnych - do ukończenia 24. roku życia. Wsparcie przysługuje niezależnie od posiadanego dochodu. 

 

Jak dostać świadczenie dobry start?

Aby otrzymać wsparcie, należy złożyć wniosek. Może to zrobić mama lub tata dziecka, opiekun prawny lub opiekun faktyczny dziecka, a w przypadku dzieci przebywających w pieczy zastępczej – rodzic zastępczy, osoba prowadząca rodzinny dom dziecka lub dyrektor placówki opiekuńczo-wychowawczej. 

 

Kiedy i jak złożyć wniosek?

Nie musisz iść do urzędu. Już od 1 lipca 2018 r. możesz złożyć wniosek on-line przez bankowość elektroniczną lub przez stronę Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej www.empatia.mrpips.gov.pl

Od 1 sierpnia 2018 r. można składać wnioski drogą tradycyjną (papierową) w punktach przyjęć wniosków Centrum Świadczeń Socjalnych w Łodzi. 

W przypadku dzieci przebywających w pieczy zastępczej wnioski należy składać w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Łodzi. 

 

Wniosek należy złożyć do 30 listopada 2018 r. 

 

Ważne! Złożenie wniosku w lipcu i sierpniu to gwarancja wypłaty świadczenia nie później niż do 30 września. 

 

Świadczenie nie przysługuje na dzieci uczęszczające do przedszkola oraz realizujące roczne przygotowanie przedszkolne w tzw. zerówce w przedszkolu lub szkole. 

 

Szczegółowe informacje można uzyskać w Centrum Świadczeń Socjalnych w Łodzi na stronie www.css.samorzad.lodz.pl, tel. 042 638 59 69 

 

Wyniki Olimpiad Przedmiotowych OLIMPUS

Wyniki Olimpusa z matematyki i języka angielskiego do obejrzenia w poniższym linku.
 

Dzień Otwarty 2018

We wtorek, 20 lutego 2018 r., w naszej szkole odbył się po raz kolejny Dzień Otwarty. Zaplanowano wiele ciekawych występów, wystaw, projekcji multimedialnych. Wszystko rpzpoczęło się o godzinie 17.00 na sali gimnastycznej. Obejrzeliśmy wspaniałe przedstawienie "Kot w butach" w wykonaniu uczniów z klas IV-VII, przygotowane pod kierunkiem pań A. Gajdy i A. Piotrowskiej, prezentację naszej szkoły oraz popisy taneczne grupy Apsik. Potem przedszkolaki i ich rodzice mogli zajrzeć właściwie do każdego zakamarka naszej placówki. Wszystkie sale i pomieszczenia zostaly otwarte, a wszędzie na odwiedzających czekały atrakcje. Przedszkolaki brały udział w zajęciach plastycznych, muzyczno-ruchowych. Uczniowie z klas IV-VII pod kierunkiem nauczycielek fizyki, chemii i biologii pań E. Niedziałek, B. Kołacz i M. Konkolewskiej przygotowali doświadczenia i eksperymenty dla młodszych kolegów i koleżanek. W salach czekali uczniowie z klas I-III z ciekawymi grami, zabawami edukacyjnymi i logicznymi. Przedszkolaki mogły pograć na różnych instrumentach. Można było również skorzystać ze słodkiego poczęstunku w przygotowanej kawiarence. Mamy nadzieję, że wszyscy spotkamy się uśmiechnięci i pełni zapału do pracy we wrześniu 2018 r.

dzienotw18 1 dzienotw18 4
dzienotw18 5 dzienotw18 3
dzienotw18 2 dzienot18 6

dzienotw18a 1 dzienotw18a 2
dzienotw18a 3 dzienotw18a 4
dzienotw18a 5 dzienotw18a 6

 

 
Logowanie