Get Adobe Flash player
Strona główna

ŚWIATOWY DZIEŃ GODNOŚCI

W dniu 18 października (środa) 2017 uczniowie klas VII obchodzili Światowy Dzień Godności. To święto obchodzone w trzecią środę października ma na celu propagowanie uniwersalnego prawa każdego człowieka do godnego życia. Światowy Dzień Godności jest wspólną inicjatywą Księcia Norwegii Haakona, profesora Pekka Himanena z Finlandii oraz Amerykanina Johna Hope Bryanta.

W ramach obchodów tego święta gościliśmy p. Małgorzatę Barbarę Niemczyk - siatkarkę, reprezentantkę Polski, mistrzynię Europy z 2003 r., która jako moderator – osoba, które stara się żyć zgodnie z Zasadami Godności – co roku udaje się do szkół,  żeby rozmawiać z uczniami właśnie o godności. Spotkanie z gościem odbyło się na sali gimnastycznej.

W klasach odbywały się  zajęcia  organizowane w ramach Dnia Godności. Ich celem było zaszczepienie w świadomości młodych ludzi pozytywnego, wspólnotowego i ponadkulturowego poczucia wartości, mającego prowadzić ich w dorosłość. Po przedyskutowaniu Zasad Godności uczniowie opowiadali własne historie przed resztą klasy.

dziengodnosci17 4 dziengodnosci17 1
dziengodnosci17 3 dziengodnosci17 2
 

Ślubowanie

Dnia 17 października w naszej szkole odbyło się uroczyste Ślubowanie uczniów klas pierwszych oraz Pasowanie na Czytelnika. Każde dziecko rozpoczynając naukę w klasie pierwszej z ogromną  niecierpliwością czeka na moment, kiedy zostanie pasowane na pełnoprawnego ucznia. Tę uroczystą i ważną chwilę poprzedza  wiele przygotowań – uczniowie poznają  szkołę, kolegów, swoje prawa, ale również i obowiązki. Wspólnie z Wychowawcą i Rodzicami przygotowują  uroczystość, podczas której zdają swój pierwszy szkolny egzamin przed Dyrektorem Szkoły, Nauczycielami i Rodzicami, Koleżankami i Kolegami  oraz zaproszonymi Gośćmi.

slubowanie17

 

 

Warsztaty „Już wiem co zrobić…”- edukacja w zakresie ochrony przed przemocą.

Uczniowie z klas IIa, IIb, IIIc i IIId wzięli udział w warsztatach, podczas których poruszali wiele istotnych dla dzieci tematów, takich jak: bezpieczeństwo, asertywność czy emocje. Cieszymy się, że nasi podopieczni znaleźli odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Uczestnicy zgodnie stwierdzili, iż takie zajęcia są niezbędne, gdyż pomagają im znaleźć rozwiązania coraz trudniejszych problemów.

juz

 
Logowanie