Get Adobe Flash player
Strona główna

Święto Odzyskania Niepodległości

9 listopada o godz.11.11 na wszystkich piętrach naszej szkoły zabrzmiał hymn narodowy. Kto nie zdążył na czas śpiewał nawet na schodach. Niejednej osobie zakręciła się przysłowiowa łza w oku. Panowała podniosła atmosfera. Chwilę wcześniej mogliśmy oglądać wspaniały montaż słowno-muzyczny, w którym występowali uczniowie klasy 7 a, chór szkolny oraz harcerze. Nad wszystkim czuwały p. A. Jarzyńska, s. E. Biesiacka i p. B. Mariańczyk. Mury naszej potężnej szkoły tym razem były jeszcze lepiej widoczne, bo wszystko zostalo przystrojone liśćmi w naszych barwach narodowych, a gości witał wspaniały orzeł zawieszony na biało-czerwonej fladze. 

hymn 2 1

hymn 2 2

 

Dbajmy o zwierzęta

Dzisiaj, czyli 5 listopada 2018 r. odwiedziły nas panie z Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami i Schroniska w Jasionce ( Amanda Chudek, Emilia Matusiak-Kaczuk ). Dowiedzieliśmy się jak należy ODPOWIEDZIALNIE  opiekować się pupilem. Co trzeba mu zapewnić, jak dbać by był zdrowy i szczęśliwy, co zrobić, aby się nie zgubił. Pamiętajcie: zwierzę to nie rzecz! Jesteście za nie odpowiedzialni! Było nam bardzo smutno, gdy panie opowiadały o ludziach, którzy dopuszczają się okrucieństwa wobec zwierząt, ale na szczęście jest to przestępstwo ścigane prawem. Każdy z nas, jeśli spotkałby się z taką sytuacją, powinien od razu zadzwonić na policję lub do straży miejskiej. W dniach 5- 30 listopada w naszej szkole odbywa się zbiórka karmy dla zwierząt, którą na początku grudnia przekażemy Towarzystwu Opieki nad Zwierzętami. Można też przynosić niepotrzebne koce i wszelkie tekstylia, które mogą posłużyć za posłania. To na pewno nie będzie jedyna taka akcja. Drugą edycję planujemy na wiosnę.

piesio

 

100 pozdrowień na 100-lecie niepodległości

Wspaniały powrót do tradycji pisania i wysyłania pocztówek. Uczniowie z całej Polski wraz z nauczycielami mogli uczcić odzyskanie niepodległości, pisząc do siebie pozdrowienia z różnych zakątków naszego kraju. Mieliśmy wspaniałą okazję pochwalić się naszym rodzinnym miastem. To była wyjątkowa lekcja geografii i historii. Na naszym korytarzu pojawiła się piękna wystawa, a nasi uczniowie mogą oglądać i czytać pozdrowienia od kolegów i koleżanek z innych miast.

100_pozdrowie

 
Logowanie