Get Adobe Flash player
Strona główna

Kiermasz świąteczny 2017

Zgodnie ze szkolną tradycją, we wtorek 19 grudnia 2017 r. odbył się kiermasz świateczny przygotowany przez uczniów wszystkich klas pod kierunkiem wychowawców, rodziców i opiekunów grup świetlicowych. Było barwnie, apetycznie i nastrojowo.

kiermasz17 1

kiermasz17 2 kiermasz17 3
kiermasz17 4 kiermasz17 5
 

Przedszkolaki w naszej szkole

przedsz

Bardzo często odwiedzają nas dzieci z okolicznych przedszkoli. Przygotowaliśmy dla nich wiele atrakcji. Nasi goście biorą udział w zajęciach sportowych, plastycznych, lekcjach bibliotecznych. Grają, rysują tańczą i śpiewają w czasie zajęć komputerowych, Czekamy na kolejne grupy !!!

zaj_kom

 

ŚWIATOWY DZIEŃ GODNOŚCI

W dniu 18 października (środa) 2017 uczniowie klas VII obchodzili Światowy Dzień Godności. To święto obchodzone w trzecią środę października ma na celu propagowanie uniwersalnego prawa każdego człowieka do godnego życia. Światowy Dzień Godności jest wspólną inicjatywą Księcia Norwegii Haakona, profesora Pekka Himanena z Finlandii oraz Amerykanina Johna Hope Bryanta.

W ramach obchodów tego święta gościliśmy p. Małgorzatę Barbarę Niemczyk - siatkarkę, reprezentantkę Polski, mistrzynię Europy z 2003 r., która jako moderator – osoba, które stara się żyć zgodnie z Zasadami Godności – co roku udaje się do szkół,  żeby rozmawiać z uczniami właśnie o godności. Spotkanie z gościem odbyło się na sali gimnastycznej.

W klasach odbywały się  zajęcia  organizowane w ramach Dnia Godności. Ich celem było zaszczepienie w świadomości młodych ludzi pozytywnego, wspólnotowego i ponadkulturowego poczucia wartości, mającego prowadzić ich w dorosłość. Po przedyskutowaniu Zasad Godności uczniowie opowiadali własne historie przed resztą klasy.

dziengodnosci17 4 dziengodnosci17 1
dziengodnosci17 3 dziengodnosci17 2
 
Logowanie