Get Adobe Flash player
Strona główna

Śladami Św. Faustyny

W dniu 09 października 2018r. pięcioosobowa grupa uczniów klasy 7b (wraz z młodzieżą z Gimnazjum nr 41) wzięła udział w grze miejskiej "Śladami św. Faustyny w Łodzi" organizowanej przez łódzką Caritas. Rozwiązując zadania, poznając miejsca ważne dla młodej Helenki Kowalskiej, wędrując po najbliższych nam okolicach dowiedzieliśmy się wiele o jej łódzkim etapie życia.  Zabawę połączoną z konkursem zakończyliśmy na trzecim miejscu.\

sw_fausty

 

Super koncert !

Czy taki niewielki i niepozorny instrument jak trąbka, który często słyszymy podczas wykonywania muzyki poważnej lub jazzowej, może rozbawić i porwać całą widownię złożoną z uczniów klas młodszych??? Okazuje się, że tak. Dowiedzieliśmy się, że jedna osoba może grać na dwóch trąbkach, że trąbka ma ustnik, ale można również korzystać z tłumika. Mogliśmy posłuchać, jak brzmi didgeridoo, instrument, na którym grają aborygeni. Przede wszystkim najmłodsi z nas, nawet pierwszoklasiści, mogli „zadąć” na trąbce i przekonać się, ile trzeba mieć siły w płucach, żeby wydobyć najmniejszy dźwięk. Potem  z panem Feliksem i panem Pawłem wszyscy śpiewaliśmy i tańczyliśmy „ Muchę w mucholocie”. Było super!!! Czekamy na kolejny koncert.   

Kiss 

 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

Wakacje, wakacje i już po wakacjach. Z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2018/2019 jak zawsze spotkaliśmy się na sali gimnastycznej. Nowy rok szkolny – wielkie zmiany. Nauczycieli, rodziców, uczniów po raz pierwszy witała nowa dyrektor szkoły - Pani Agnieszka Piotrowska. Pracę w naszej szkole rozpocznie 14 nowych nauczycieli. Ciepłe słowa popłynęły do wszystkich zgromadzonych na sali, ale jak zwykle szczególną uwagą zostali obdarzeni pierwszoklasiści oraz ich bliscy, którzy im towarzyszyli. Uroczystość uświetniły występy naszych uczniów przygotowane pod kierunkiem p. B. Just, p. R. Adynowskiej i p. E. Rosłonek. Życzymy wszystkim udanego roku szkolnego! 

dyr

2

 
Logowanie