Get Adobe Flash player
Strona główna // Samorząd

SAMORZĄD  UCZNIOWSKI

 

 

WYBORY

W naszej szkole od dawna panuje tradycja wspólnej odpowiedzialności uczniów, nauczycieli i rodziców za podejmowane przez nas działania. Zgodnie z tą tradycją zarówno uczniowie klas młodszych, jak
i uczniowie klas IV-VII posiadają swoich przedstawicieli w szkolnym samorządzie. Kultywując zasady demokracji - skład samorządu jest w starszych klasach wybierany większością głosów w tajnym głosowaniu.

9 i 10.10.2017 r. przeprowadzone zostały wybory do Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole. Poprzedzone były kampanią wyborczą, w trakcie której kandydaci prezentowali swoje programy. 
W głosowaniu wzięli udział wszyscy uczniowie z klas 4-7, którzy wybierali swoich przedstawicieli spośród 16 kandydatów.

Komisja wyborcza w składzie: Anna Gajda, Artur Halamus, Agnieszka Piotrowska i Oliwia Michaś czuwała nad prawidłowym przebiegiem glosowania i po jego zakończeniu dokonała obliczeń głosów.

Nauczycielami nadzorującymi przebieg wyborów byli opiekunowie Samorządu Uczniowskiego Anna Gajda, Agnieszka Piotrowska i Artur Halamus. 

 

przewodnicząca -  Oliwia Bartoszek, uczennica z klasy 6a   - 40 głosów

zastępca przewodniczącej - Szymon Ludwiczak, uczeń z klasy  5b   - 26 głosów

 

Przewodniczący 2017_2018

 

Opiekunami Samorządu w roku szkolnym 2017/2018 są:

Agnieszka Kuśmider, Monika Czaplińska-Antolik klasy I-III

Agnieszka Piotrowska, Anna Gajda, Artur Halamus - klasy IV-VII

 

KOLOROWE DNI

Chociaż za oknem szaro i zimno w jeden dzień w miesiącu w naszej szkole jest kolorowo. Raz w miesiącu odbywają się „kolorowe dni” w ramach, których uczniowie ubrani na dany kolor (inny w każdym miesiącu) są łagodniej traktowani przez nauczycieli.

KOLOROWE DNI W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

MIESIĄC                                                        KOLOR/MOTYW

PAŹDZIERNIK                                              POMARAŃCZOWY

LISTOPAD                                                      SZARY

GRUDZIEŃ                                                    CZERWONY

STYCZEŃ                                                      NIEBIESKI

LUTY                                                              BIAŁY

MARZEC                                                        ZIELONY

KWIECIEŃ                                                     KRATKA

MAJ                                                                 ŻÓŁTY

CZERWIEC                                                     RÓŻOWY

 

PLAN PRACY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

KLAS IV - VI NA ROK SZKOLNY 2017/2018

 

MIESIĄC

TEMATYKA SPOTKAŃ

OSOBY

ODPOWIEDZIALNE

Wrzesień

  1. Zebranie organizacyjne:

-      wybór uczniów do SU,

-      zaplanowanie pracy SU na bieżący rok szkolny,

-      ustalenie harmonogramu zebrań,

-      przydział zadań.,

     2. Apel organizacyjno-porządkowy:

-      zapoznanie uczniów z zasadami bezpieczeństwa w drodze do szkoły i na jej terenie,

-      omówienie zasad zachowania podczas przerw,

-      kultura korzystania z toalety

     3. Zapoznanie z regulaminem praw i obowiązków            ucznia.

     4. Ogłoszenie całorocznych akcji:

-     zbiórka plastikowych nakrętek „Korki dla Wiktorki”,

-      zbiórka zużytych baterii i akumulatorów,

-      zbiórka makulatury.

    5. Nabór redaktorów do gazety szkolnej.

     6. Klasowe obchody Dnia Chłopca.

A. Piotrowska

A. Halamus

Wychowawcy klas

Październik

  1. Spotkanie SU z Dyrektorem szkoły.

A. Piotrowska

Listopad

  1. Zabawy i wróżby andrzejkowe.
  2. Dyskoteka andrzejkowa.

A. Piotrowska

A. Halamus

wychowawcy klas

Grudzień

  1. Mikołajki klasowe.
  2. Kiermasz świąteczny.
  3. Wigilie klasowe.
  4. Apel porządkowy:

-      omówienie spraw bieżących,

-      przypomnienie zasad bezpiecznego zachowania         podczas ferii świątecznych – zabawy na śniegu.

A. Piotrowska

A. Halamus

wychowawcy klas

Styczeń

  1. Apel porządkowy:

-      bezpieczeństwo podczas ferii zimowych

     2. Konkurs dotyczący Praw Dziecka.

      3. Czytamy maluchom o ich prawach.

A. Piotrowska

A. Błaszczyk – Szmidt

wychowawcy klas

Luty

  1. Bal karnawałowy.
  2. Apel:

-      podsumowanie pierwszego półrocza.

     3. Przypomnienie zasad właściwego i kulturalnego          zachowania się na terenie szkoły.

      4. Poczta Walentynkowa.

A. Piotrowska

A. Halamus

wychowawcy klas

Marzec

  1. Klasowe obchody Dnia Kobiet

wychowawcy klas

Kwiecień

  1. Czytamy maluchom – uczniowie klas V i VI czytają uczniom klas I

A. Piotrowska

Maj

  1. Dzień Matki i Ojca.

wychowawcy klas

Czerwiec

  1. Festyn środowiskowy i Dzień Dziecka
  2. Konkurs „Mam Talent”
  3. Pogadanki na temat bezpieczeństwa podczas wakacji.

A. Halamus

A. Piotrowska

wszyscy nauczyciele

Opracowali:

Agnieszka Piotrowska

Anna Gajda

Artur Halamus


PLAN PRACY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

KLAS I - III NA ROK SZKOLNY 2017/2018

MIESIĄC

TEMATYKA SPOTKAŃ

OSOBY

ODPOWIEDZIALNE

Wrzesień

Zebranie organizacyjne:

-zaplanowanie pracy SU na bieżący rok szkolny

-ustalenie harmonogramu zebrań

-przydział zadań

 

Apel organizacyjno-porządkowy:

-zapoznanie uczniów z zasadami bezpieczeństwa
w drodze do szkoły i na jej terenie

-omówienie zasad zachowania podczas przerw

-zasady korzystania z toalety

 

Wybory do samorządów klasowych klas I-III

Zapoznanie z regulaminem praw i obowiązków ucznia.

 

Ogłoszenie całorocznych akcji:

-sponsorowanie małpki Kapucynki w łódzkim ZOO

-zbiórka plastikowych nakrętek „Korki dla Wiktorki”

- zbiórka zużytych baterii i makulatury.

 

Akcja całoroczna „Kolorowe dni”

 

Tworzenie gazetek tematycznych na tablicy samorządu klas I-III na II piętrze.

 

Dzień Chłopaka – klasowe wybory Super Chłopaka

 

A. Kuśmider

M. Czaplińska-Antolik

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wychowawcy klas I-III

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Październik

Gazetka samorządu klas I-III o tematyce jesiennej.

 

 

Konkurs plastyczny „Jesienny spacer”

A. Kuśmider

M. Czaplińska-Antolik

 

 

Listopad

Zabawy i wróżby Andrzejkowe.

 

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

 

Dzień Pluszowego Misia- przynosimy do szkoły
w tym dniu ulubionego pluszaka.

Gazetka związana z Dniem Pluszowego Misia.

 

Konkurs recytatorski dla klas I-III

A. Kuśmider

M. Czaplińska-Antolik

 

 

 

 

 

 

Wychowawcy klas I-III

Grudzień

Udział w akcji Unicefu „Wszystkie Kolory Świata”

Gazetka o tematyce zimowej.

Mikołajki klasowe.

Dzień czapki św. Mikołaja

Kiermasz świąteczny.

Wigilie klasowe.

Sportowy turniej klas I-III.

A. Kuśmider

M. Czaplińska-Antolik

 

 

 

Wychowawcy klas I-III

J. Kubasiewicz

Luty

Apel-podsumowanie pierwszego półrocza.

Przypomnienie zasad właściwego i kulturalnego zachowania się na terenie szkoły.

Bal karnawałowy.

Dni otwarte szkoły.

A. Kuśmider

M. Czaplińska-Antolik

Wychowawcy klas I-III

Marzec

Gazetka o tematyce wiosennej.

 

Dzień Kobiet – wybór klasowej Super Dziewczyny

 

Konkurs ekologiczny „Przyjaciel Przyrody”.

 

Udział w ogólnopolskiej olimpiadzie „OLIMPUSEK”

A. Kuśmider

M. Czaplińska-Antolik

 

Wychowawcy klas I-III

Maj

„Mistrz pięknego czytania” – konkurs dla klas I-III.

 

„Łamigłówki mądrej główki” - konkurs matematyczny dla klas I-III

 

A. Kuśmider

M. Czaplińska-Antolik

Wychowawcy klas I-III

 

Czerwiec

Dzień Dziecka, Dzień Matki, Dzień Ojca – festyn środowiskowy.

 

Pogadanka na temat bezpieczeństwa podczas wakacji.

 

A. Kuśmider

M. Czaplińska-Antolik

A. Piotrowska

Wychowawcy klas I-VI

 

DYSKOTEKI SZKOLNE

  27 X 2017  HALLOWEEN

   26 I 2018   BAL KARNAWAŁOWY

 13 IV 2018   DYSKOTEKA Z ŻARTAMI

25 V 2018     MAJOWA POTAŃCÓWKA

 
Logowanie