Get Adobe Flash player
Strona główna // Program unijny "Owoce w szkole"

Od roku szkolnego 2009/2010 Komisja Europejska uruchomiła nowy program Wspólnej Polityki Rolnej „Owoce w szkole”. Do programu tego przystąpiła również Polska. Program finansowany jest ze środków pochodzących z budżetu UE (75%) oraz środków pochodzących z budżetu krajowego (25%). Całkowity budżet programu w roku szkolnym 2010/2011 wynosi ok. 12,3 mln EUR (50,5 mln PLN).

Wyniki konkursu plastycznego pt. "Jedz zdrowo"

klasy 1-3

I MIEJSCE

PIOTR MENCWAL  III C

II MIEJSCE

ADAM MENCWAL I C

III MIEJSCE

JULIA ŚWIĄTEK II C

 

Bez_tytuu

 

 

 

 

 

 

 

klasy 4-6

I MIEJSCE

Karolina Walczak 4 a,

Magda Walczak 5 a

II MIEJSCE

Łysoniewska Julia 6 b

III MIEJSCE

Biedrzycka Oliwia 4 b,

Kopczyńska Marta 4 b

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Program „Owoce w szkole” skierowany jest do uczniów klas I-III szkół podstawowych. Głównym celem programu jest długoterminowa zmiana nawyków żywieniowych dzieci i młodzieży poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw w ich codziennej diecie oraz propagowanie zdrowego odżywiania poprzez działania edukacyjne realizowane w szkołach podstawowych.

Dzieciom uczestniczącym w programie udostępnia się:

  • świeże owoce (jabłka, gruszki, truskawki),
  • świeże warzywa (marchew, papryka słodka, rzodkiewki),
  • soki owocowe, warzywne oraz owocowo – warzywne.
  jablka Każde dziecko uczestniczące w programie otrzymuje jednorazowo porcję składającą się z jednego  produktu owocowego i jednego produktu warzywnego.

  W ramach programu „Owoce w szkole” dzieciom udostępniane są owoce i warzywa przygotowane do bezpośredniego spożycia, wystarczająco rozwinięte, dojrzałe, zdrowe. Owoce, warzywa oraz soki nie mogą zawierać dodatku tłuszczu, soli, cukru lub substancji słodzących.
 
Logowanie