Get Adobe Flash player
Strona główna // Insta.ling

Insta.Ling - aplikacja do nauki słówek

instaling

 

W roku szkolnym 2016/2017 uczniowie z klas: V a, V b, VI b, VI c pod opieką p. Agaty Olszewskiej  kontynuują pracę przy pomocy nowoczesnej metody nauki słownictwa online - program Instaling dla szkół. Zachęcamy wszystkich uczniów do systematycznych powtórek  słówek z języka angielskiego.

  

W roku szkolnym 2015/2016 uczniowie naszej szkoły kontynuują pracę innowacyjną metodą nauki słownictwa online. Uczniowie z klasy Vc, Vb, VIa oraz VIc systematycznie trenują słówka z języka angielskiego na stronie internetowej www.instaling.pl

 

 

 

Nasze sukcesy!

W styczniu 2016 r. p. Agata Olszewska otrzymała Certyfikat Jakości Kształcenia Języka Angielskiego przyznany w uznaniu za skuteczne wykorzystanie systemu nauki słownictwa Insta.Ling w I półroczu roku szkolnego 2015/2016.

 


 

W roku szkolnym  2014/2015 od września nasza szkoła przystąpiła do III edycji programu Insta.ling dla szkół. Klasy: 5a, 5c oraz 6b biorą udział w tym innowacyjnym projekcie z języka angielskiego.

 

Czym jest Insta.Ling?

Insta.Ling jest to aplikacja do szybkiej nauki słówek, umożliwiająca rodzicom i nauczycielom wgląd w postępy ucznia. Nauka odbywa się w ciekawej i nienużącej formie quizu, który indywidualnie dobiera poziom trudności do aktualnych umiejętności ucznia. Aplikacja jest bardzo prosta w obsłudze i nie wymaga instalacji żadnego oprogramowania – jest dostępna on-line za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Dzięki temu można jej używać nie tylko w domu, lecz również na wyjeździe (na komputerach stacjonarnych, tabletach i telefonach komórkowych).


Jak wygląda praca z Insta.Ling od strony ucznia?

Uczeń rozpoczyna pracę z niewielkim zestawem nowych słówek do nauki. Nauka realizowana jest poprzez quiz, w którym uczeń dopasowuje słówka bądź frazy do zdania wyświetlonego na ekranie. Aplikacja uwzględnia więcej niż jedną prawidłową odpowiedź, pozwalając na stosowanie synonimów. W przypadku błędu wyświetlana jest poprawna odpowiedź. Aplikacja pozwala również na odsłuchanie wymowy każdego słowa, przygotowanej przez profesjonalnego lektora.

Program zbiera szczegółowe informacje na temat prawidłowych odpowiedzi i błędów związanych z każdym słówkiem i dostosowuje poziom trudności indywidualnie. Dzięki temu słówka, z którymi uczeń nie ma żadnych problemów, pojawiają się rzadziej, a więcej uwagi może poświęcić zadaniom problematycznym.

Pojedyncza sesja trwa od kilku do kilkunastu minut. Uczeń codziennie loguje się do Insta.Ling za pomocą loginu i hasła przekazanego przez nauczyciela i wykonuje powtórkę około 20 słówek, co średnio zajmuje od 2 do 8 minut. Po każdej zakończonej sesji uczeń dostaje raport z systematyczności i postępów w pracy. Rodzice i nauczyciele mają także wgląd w raporty z postępów dzieci. Dostęp do raportów pozwala rodzicom włączyć się w motywowanie dzieci do systematycznej pracy.
Czas trwania programu to I półrocze roku szkolnego 2014/2015.

Agata Olszewska

Więcej na stronie: http://www.instaling.pl

 

 
Logowanie