Strona główna // Konkursy // Konkursy międzyszkolne 2014-2015

Rok szkolny 2014/ 2015

Na przełomie marca i kwietnia  2015r. biblioteka szkolna wzięła udział w konkursie pięknego czytania , który zorganizowała Miejska Biblioteka

Publiczna Łódź – Górna. Uczennica  kl. III b, Magdalena Karabjewska zdobyła wyróżnienie i otrzymała nagrodę książkową oraz dyplom.

W  tym roku szkolnym biblioteka ,we współpracy z wychowawczyniami klas II a i II b, przygotowała drużynę dzieci z tych klas do konkursu

recytacji wierszy W. Chotomskiej ,,Gdyby tygrysy jadły irysy”. Był to turniej  międzyszkolny zorganizowany w MBP Łódź – Górna.

Uczennice : Zuzanna Blizińska  z kl. II a i Alicja Ciesielska z kl. II b zdobyły wyróżnienia. Otrzymały dyplomy, książki i  …irysy.

Biblioteka szkolna oraz panie: E. Hildt, K. Stawiszyńska i B. Mariańczyk zgłosiły i przygotowały dzieci  do ogólnołódzkiego konkursu plastycznego

„Polska pięknem malowana”, zorganizowanego w SP 46 w Łodzi.

Uczennica kl. 0 – Magdalena Ramisz i uczeń kl. II b – Jakub Dworecki zajęli  III  miejsca.

Uczeń kl. II b – Nikodem Marcinkowski otrzymał wyróżnienie.

Dzieci dostały nagrody rzeczowe oraz dyplomy.

Dnia 15 kwietnia  w Szkole Podstawowej nr 42 odbył się XV Ogólnołódzki Konkurs Ekologiczny Przyjaciel Przyrody. Do konkursu przystąpiło 18 szkół. Drużyny prezentowały wykonany przez siebie ekologiczny strój na pokaz mody. W drugiej części zmagały się z testem dotyczącym wiadomości przyrodniczo-ekologicznych.

I miejsce zajęła drużyna ze  Szkoły Podstawowej nr 42 (Weronika Borowska, Martyna Grzesiak, Sebastian Dziworski)

II miejsce zajęła drużyna ze Szkoła Podstawowej nr 44

III miejsce zajęły drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 120 i Szkoły Podstawowej nr 30

Wśród zaproszonych gości była pani Sara Maria Barna - projektant mody, a także pracownik Ogrodu Botanicznego w Łodzi. Konkurs objęty był opieką metodyczną doradcy metodycznego pani Hanny Derewlanej.

konkprzyprzyrody15 1 konkprzyprzyrody15 2
konkprzyprzyrody15 4 konkprzyprzyrody15 7
konkprzyprzyrody15 5 konkprzyprzyrody15 8
konkprzyprzyrody15 6 konkprzyprzyrody15 3

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PROMUJĄCY ZDROWY STYL ŻYCIA

ŻYJ ZDROWO- NA SPORTOWO

20 marca 2015 roku w naszej szkole odbył się XV jubileuszowy  Międzyszkolny Konkurs Promujący Zdrowy Styl Życia pt. „Żyj zdrowo- na sportowo”.

Uczestniczyło w nim 7 szkół podstawowych: SP 7, SP 35, SP 64, SP 162, SP 189,  Publiczna Szkoła Podstawowa „Mileszki”, SP 42.

Konkurs składał się  z dwóch części:

1. Teoretycznej, w której uczniowie mogli wykazać się wiedzą nt. :
  • podstawowych informacji o współczesnych znanych polskich sportowcach,
  • osiągnięć polskich sportowców na imprezach sportowych rangi mistrzostw świata i Europy,
  • ruchu olimpijskiego i jego historii.

2. Turnieju sportowego, w którym uczestnicy mogli wykazać się swoją sprawnością fizyczną.

Na zakończenie konkursu zawodnicy mogli uczestniczyć w degustacji zdrowej żywności, której sponsorem była firma „Sebex”.

Nagrody dla zawodników ufundował  Departament Promocji i Współpracy Zagranicznej w Urzędzie Marszałkowskim w Łodzi oraz Oddział ds. Społecznych i Promocji Zdrowia Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Departament Komunikacji Społecznej i Zdrowia UMŁ

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

I MIEJSCE:  Szkoła Podstawowa nr 42 w Łodzi

II MIEJSCE: Szkoła Podstawowa nr 35 w Łodzi

III MIEJSCE: Szkoła Podstawowa nr 189 w Łodzi

konkzyjzdrowo15 2 konkzyjzdrowo15 3
konkzyjzdrowo15 5 konkzyjzdrowo15 6
konkzyjzdrowo15 4 konkzyjzdrowo15 7
konkzyjzdrowo15 8 konkzyjzdrowo15 1

Uczniowie naszej szkoły brali udział w I Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego Skilfuler, organizowanym przez SP 109.
Uczniowie, którzy osiągnęli najlepszy wynik w szkole i przeszli do etapu rejonowego:
z klas czwartych: Anna Matusiak- klasa IV c oraz Piotr Mencwal - klasa IV c
z klas piątych: Julia Pawlak - klasa V a
z klas szóstych: Wiktoria Siemczuk - klasa VIa

W konkursie ogólnołódzkim WordMaster - SłówkoMistrz, organizowanym przez Gimnazjum nr 44  Daniel Baranowski z klasy V c osiągnął najwyższy wynik w etapie szkolnym i wziął udział w II etapie, do którego zakwalifikowało się 20 najlepszych uczniów w Łodzi. Daniel osiągnął bardzo duży sukces, ponieważ zajął trzecie miejsce i otrzymał wyróżnienie.

W dniu 26 września 2014 r. reprezentacja uczniów naszej szkoły wzięła udział w Międzyszkolnym Konkursie Ekologicznym "Jeżdżę bezpiecznie i ekologicznie", który został zorganizowany na terenie Szkoły Podstawowej nr 64 w Łodzi przy ulicy Anczyca 6.

W konkursie wzięli udział uczniowie klas 1-5 z 12 łódzkich szkół. Reprezentacja naszej szkoły drużynowo zajęła 6 miejsce. Nagrodę główną - rower górski - wygrał uczeń klasy 4b Antek Sokołowski, który okazał się najlepszym rowerzystą wśród wszystkich uczestników konkursu.

Wszystkim naszym zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Dziękujemy również mamom za pomoc w opiece nad dziećmi.

kon6414a kon6414b
kon6414c kon6414d
kon6414e kon6414f

W dniu 27. 01. 2015 r. reprezentacja naszej szkoły w składzie: Sijka Aleksandra, Siemczuk Wiktoria, Jaskóła Daniel i Bystrzycki Adam zajęła III miejsce w Mistrzostwach Łodzi w Konkursie Wiedzy o Sporcie. Gratulujemy.

Zdjcie0227 Zdjcie0231
Zdjcie0232 Zdjcie0270