Get Adobe Flash player
Strona główna // Aktualności // Wiadomości archiwalne // Klasa 3 c

Klasa 3 c

 

Witajcie sportowcy,
kolarz Michał postanowił przekwalifikować się i wyjść, a właściwie wybiec naprzeciw swoim podopiecznym. Aby zapobiec bieganiu na przerwach,
ale przede wszystkim, aby poprawić kondycję i dotlenić się przed lekcjami rozpoczęliśmy akcję pod kryptonimem „CZERWCOWY MIESIĄC BIEGOWY”. Każdego dnia tego pięknego miesiąca spotykamy się o 7:00 i biegamy, oczywiście wcześniej odpowiednio rozgrzewając swoje mięśnie.
Do zobaczenia na starcie!!!

biegitarg

 


 

Kolarz Michał po raz kolejny wyruszył ze swoją drużyną na wycieczkę - „Tour De Łódzkie Parki”. Odwiedziliśmy następujące parki: Sielanka, Tadeusza Rejtana, biskupa Michała Klepacza, księcia Józefa Poniatowskiego, Józefa Piłsudskiego, Adama Mickiewicza, Staromiejski zwany również parkiem Śledzia, Helenów, 3-go Maja, Źródliska I. W każdym parku uczestnicy mieli do wykonania różne zadania między innymi: odszukiwanie nazw parków, pomników,  kolarza Michała i wiele innych.  
Wycieczka ta była rekordowa nie tylko pod względem liczby uczestników- 20, ale także pod względem ilości przejechanych kilometrów- 35. Jeśli dodać do tego kilometry przebiegnięte po parkach, wynik oscylowałby wokół dystansu maratonu(42km 195m). Uczestnicy wykazali się hartem ducha i wzorową kondycją fizyczną.
Reasumując, choć nogi trochę bolały, wycieczka okazała się strzałem w 10 i doskonale pokazała, jak aktywnie można spędzić wolny czas.
***
Serdeczne podziękowania dla pani Igi Majewskiej, menadżera sklepu TIGER, za okazane wsparcie w organizacji wycieczki.

rowermt 1 rowermt 2
rowermt 3 rowermt 4

 


 

Hej kolarze!!!
To już kolejna wycieczka z kolarzem Michałem, w której tym razem uczestniczyło 8 twardych rowerzystów. Celem naszej wycieczki był las w Grotnikach. Nasza wyprawa rozpoczęła się jak zwykle pod szkołą, spod której ruszyliśmy samochodami do pięknej podłódzkiej miejscowości. Swoją bazę wypadową założyliśmy na jakże smacznej ulicy Jagodowej. Stamtąd już rowerami skierowaliśmy się w kierunku Zespołu Szkolno - Gimnazjalnego w Grotnikach im. Jana Pawła II. Warto nadmienić iż ta szkoła jest tzw. „Tysiąclatką”. Została wybudowana w programie oświatowym realizowanym z okazji Tysiąclecia Państwa Polskiego. Podążając naszym szlakiem dalej minęliśmy kąpielisko nad rzeką Lindą i wjechaliśmy na teren pięknego lasu.
Jako prawdziwi odkrywcy przyrody wytropiliśmy stado saren, które mknęło przez zarośla. Wypatrzyła je Oliwka Sokole Oko - BRAWO!!! Nie obyło się również bez przygód stricte rowerowych - upadki, wywrotki, po których twardzi kolarze z IIIc zawsze wstawali i pędzili dalej swoimi jednośladami. Jeden z uczestników przebił dętkę, jednak jak na prawdziwego rowerzystę przystało „zestaw ratunkowy” był w plecaku. Trasa może nie była długa - ok. 16 km. Jednak teren, z którym przyszło nam się zmierzyć, był bardzo wymagający. Do tego chwilowe załamanie pogody w postaci deszczu i gradu. Kolarze z IIIc pokazali prawdziwy hart ducha i szczęśliwie dojechali do mety, gdzie czekał na nich pyszny grill.

***
Serdeczne podziękowania dla Pana Macieja Justyny, bez którego pomocy wycieczka nie odbyłaby się.
***

Do zobaczenia na trasie,
Kolarz Michał

rower3c 1 rower3c 2
rower3c 3 rower3c 4

Hej braci plastyczna!!!

19 marca 2015 roku odbyły się kolejne w tym roku warsztaty plastyczne dla dzieci i rodziców klasy IIIc. Tym razem tematem naszych prac była Wielkanoc. Duża grupa dzieci i rodziców w sile 14, znalazła czas w przedświątecznej zawierusze, aby spędzić go miło na wykonaniu ogródków, baranków i narcyzów. Jakże pięknie musiały wyglądać wasze stoły wielkanocne przystrojone w narcyzy wykonane ze słomek do napojów i łyżeczek plastikowych, ogródki zmontowane z pojemników po jogurtach wsparte szpatułkami laryngologicznymi, a wszystkiego pilnowały baranki z folii bąbelkowej J. Po tych warsztatach odnoszę wrażenie, że „mali WIELCY” plastycy z IIIc  potrafią wyczarować cuda z każdego materiału.

Dzięki i do zobaczenia na kolejnych cudownych warsztatach!!!

warszt3c 1 warszt3c 2
warszt3c 4 warszt3c 3
 
Logowanie