Zakończenie projektu Comenius

W dniach 27 kwietnia - 1 maja 2015 r. odbyło się szóste i ostatnie spotkanie partnerów projektu Comenius "Europa w ...Muzeum". Mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole przedstawicieli 5 państw: Grecji, Litwy, Bułgarii, Włoch i Turcji. Czworo uczniów z Litwy było serdecznie ugoszczonych przez rodziny uczniów naszej szkoły.
27 kwietnia goście odwiedzili naszą szkołę - obejrzeli wspaniałe prezentacje, przygotowane przez nauczycieli i uczniów.
Prezentacja, dotycząca Bułgarii - klasa Vb - p. Ewa Rosłonek
Prezentacja, dotycząca Turcji - klasa IV b - p. Artur Halamus
Prezentacja, dotycząca Włoch - klasa III b - p. Katarzyna Adamczyk oraz p. Marta Kotwin
Prezentacja, dotycząca Grecji - klasa II b - p. Anna Krysiak
Prezentacja, dotycząca Polski - klasa II a - p. Beata Just
Goście obejrzeli wystawę finałową, podsumowującą nasze dwuletnie działania w projekcie. Odbyło się spotkanie robocze oraz zajęcia sportowe dla dzieci. Po zakończeniu wizyty goście zwiedzili Muzeum Kanału "Dętkę" oraz odbył się spacer z przewodnikiem po ulicy Piotrkowskiej.

comksiezymlyn compiotrkowska
compoznanski comjasmin

28 kwietnia 2015 r. nasi partnerzy odwiedzili Manufakturę. Zwiedzili Muzeum Fabryki oraz Muzeum Miasta Łodzi, brali udział w bardzo ciekawych warsztatach. 29 kwietnia odbyła się wycieczka jednodniowa do Torunia, podczas której goście zobaczyli najważniejsze zabytki Torunia z przewodnikiem, odwiedzili Dom Kopernika, lepili własnoręcznie pierniki oraz oglądali show astronomiczne w Planetarium.
30 kwietnia 2015 r. goście odwiedzili Skansen Architektury Drewnianej oraz Muzeum Animacji, gdzie odbyła się projekcja filmu "Piotruś i Wilk". Następnie nasi partnerzy uczestniczyli w show w naszej szkole, odbyło się uroczyste zakończenie projektu. Wieczorem p. dyrektor pożegnała gości uroczystą kolacją.
1 maja 2015 r. rano odbył się spacer po Księżym Młynie, a po południu impreza plenerowa - pożegnanie i podsumowanie działań projektowych.
Ostatnie spotkanie partnerów było ciekawym i wspaniałym doświadczeniem dla naszych uczniów, nauczycieli i całej społeczności szkolnej. Niezapomniane chwile i wrażenia zostaną na długo w naszej pamięci.

comszkola

comtorun