Get Adobe Flash player
Strona główna // Koło teatralne

 

Działające w naszej szkole koło teatralne "Cicho-sza", założone przez p. Agnieszkę Piotrowską, skupia uczniów klas IV - VI. Wszyscy młodzi miłośnicy sztuki aktorskiej spotykają się we wtorki (na ósmej godzinie lekcyjnej), by móc rozwijać własne zainteresowania, kształcić wyobraźnię i wyzwalać w sobie aktywność twórczą.

Spektakle często prezentowane są rodzicom i innym zaproszonym gościom. Każdego roku występujemy również w Miejskiej Bibliotece Publicznej Łódź - Górna, Filia nr 11. Zespół organizuje także uroczystości szkolne i imprezy środowiskowe. Uczniowie pracują w grupie lub indywidualnie, przygotowując się do konkursów recytatorskich.

Oprócz pracy nad spektaklami teatralnymi młodzi aktorzy w  trakcie zajęć samodzielnie wykonują scenografię, projektują kostiumy i niezbędne rekwizyty. Uczą się współpracować w zespole.

Praca nad spektaklem dostarcza nam dużo emocji i pozwala na chwilę oderwać się od spraw codziennych. Wszystkich, którzy chcą pobawić się w teatr, którzy mają ochotę na wkroczenie w świat baśni i fantazji zapraszam na nasze spotkania.

Agnieszka Piotrowska


30 października, w przeddzień Halloween, uczestnicy koła teatralnego prowadzonego przez panią Emilię Fidrysiak mieli okazję wcielić się w role wampirów. Uczniowie wykazali się pomysłowością i samodzielnością w przygotowywaniu strojów i tworzeniu charakteryzacji. Na zajęciach uczestnicy poznali także ciekawostki związane z wampirami. Między innymi dowiedzieli się, jakie są najważniejsze filmy i książki o wampirach, skąd się wzięła wiara w nie, czego boją się te stwory, a także (co może w Halloween być praktyczne) w jaki sposób można je unicestwić.

halloween15

 

 
Logowanie