Get Adobe Flash player
Strona główna // Konkursy // Konkursy międzyszkolne 2015/2017

 

ROK SZKOLNY 2016/2017

7 kwietnia 2017 roku w naszej szkole odbył się XVIII Międzyszkolny Konkurs Promujący Zdrowy Styl Życia pt. „Inny nie znaczy gorszy’. Uczestniczyło w nim 6 szkół podstawowych: SP 7, SP 35, SP 189, Publiczna Szkoła Podstawowa „Mileszki”, SP 51, SP 42. Konkurs składał się  z dwóch części: teoretycznej, w której uczniowie mogli wykazać się wiedzą nt. tolerancji, akceptacji oraz turnieju sportowego, w którym uczestnicy mogli wykazać się swoją sprawnością fizyczną. Na zakończenie konkursu zawodnicy mogli uczestniczyć w degustacji zdrowej żywności, której sponsorem była firma „Sebex”. Nagrody dla zawodników ufundował  Departament Promocji i Współpracy Zagranicznej w Urzędzie Marszałkowskim w Łodzi oraz Oddział ds. Społecznych i Promocji Zdrowia Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Departamentu Komunikacji Społecznej i Zdrowia UMŁ.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

I MIEJSCE:  Szkoła Podstawowa nr 35 w Łodzi

II MIEJSCE: Szkoła Podstawowa nr 7 w Łodzi

III MIEJSCE: Szkoła Podstawowa nr 42 w Łodzi

 


 

Nasi uczniowie zdobyli wyróżnienia w dwóch międzyszkolnych konkursach. Pierwszy był to konkurs piosenki włoskiej " San-sopocka". Tutaj wyróżnienie zdobyła Martyna Grzesiak z klasy V b. Drugi był to konkurs na oryginalną i ciekawą okładkę ulubionej ksiąźki. Tutaj wyróżnienie zdobyła Julia Woźniak z klasy IV a.Gratulujemy!

IMG_1652 IMG_1664

18 maja 2017 r. w SP 7 w Łodzi odbył się XII Międzyszkolny Turniej Warcabowy "Orlęta 2017" . Rozgrywki były prowadzone w 3 kategoriach: kl 1,2 i 3. W turnierju brali udział mistrzowie gry w warcaby ze szkół nr : 7, 42, 51, 83, 109. Reprezentanci naszej szkoły zajęli:

I miejsce ( złoty medal ) - Ksawery Wachela - klasa 1

III miejsce ( brązowy medal ) - Aleksander Pawlicki - klasa 2

II miejsce ( srebrny medal ) - julita Grzywińska - klasa 3

Turniej dostarczył wielu emocji. Gratulacje dla zycięzców i brawa dla organizatorów.

DSC_0378

Gratulacje dla dziewczynek z klasy IId: Leny Stępień za zajęcie I miejsca i Vanessy Zielińskiej za zajęcie III miejsca w ogólnopolskiej olimpiadzie z języka angielskiego "Olimpusek". Uczennice przygotowała pani Beata Majchrzak.

IMG_20170509_094032751

 W dniu 11 maja 2017 r.  w Domu Kultury „Na Żubardzkiej” odbył się VI Ogólnołódzki konkurs recytatorski organizowany przez Szkołę Podstawową Nr 166 w Łodzi. Z radością informujemy, że I miejsce zdobyła uczennica klasy 3c Łucja Sawicka, a miejsce III - Krzysztof Nowacki uczeń klasy 3 b. Gratulujemy.

dyplomsawicka

 


 

W marcu 2017 r. drużyna uczniów z klas III pod opieką n –la bibliotekarza wzięła udział  w międzyszkolnym konkursie pięknego czytania pt. ’’Latający kufer baśni Andersena’’. Konkurs odbył się w Miejskiej Bibliotece Publicznej Łódź – Górna. Uczeń z kl. III a Kacper Górski  zajął  II miejsce, a uczennica z kl. III c Łucja Sawicka otrzymała wyróżnienie. Dzieci odebrały nagrody i dyplomy.

 


 

Bardzo milo nam poinformować, że Anna Matusiak z klasy VIc została finalistką Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z języka angielskiego pod patronatem Łódzkiego Kuratorium Oświaty.

Gratulujemy!


 

29 marca w SP 206 w Łodzi odbyło się podsumowanie IX Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „JAJO WIELKANOCNE – PISANKA”. Do konkursu zgłosiły się 53 szkoły dostarczając 485 prac. Z naszej szkoły zostali nagrodzeni:

Mateusz Horbacz kl. IId – I miejsce

Kamil Jauke kl. IIIb – I miejsce

Fabian Kustrzycki kl. IIIc – III miejsce

Julita Dominik kl. VIb – III miejsce

oraz Jakub Dworecki kl. IVb i Julia Kabzińska kl. VIb – wyróżnienie.

konkurs jwielkanocne17

Będąc w tematyce świątecznej – nasz uczeń Jan Maciejewski z kl. VIc

26 marca odebrał nagrodę za zajęcie I miejsca w międzyszkolnym konkursie religijnym „Tajemnica Dnia i Nocy”.

 

Zwycięzcom gratulujemy! Pozostałym uczniom życzymy odwagi w rozwijaniu zainteresowań.


 

Uczennica klasy 4a Amelia Gorzak zajęła 3 miejsce w V edycji Konkursu Plastycznego "Europejska bombka" organizowanego przez europosła Jacka Saryusza-Wolskiego. Prace nadesłało ponad 300 uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Łodzi i województwa łódzkiego.

 


 

Dnia 18 listopada odbył się w Szkole Podstawowej nr 40 w Łodzi VI Konkurs Krasomówczy "Pleciuga", uczeń naszej szkoły z klasy 3 c zdobył pierwsze miejsce. Gratulujemy :)))

pleciuga16a

pleciuga16b

 

 


ROK SZKOLNY 2015/2016

 

 

W kwietniu 2016 r. drużyna uczniów z klas III pod opieką bibliotekarza wzięła udział w międzyszkolnym konkursie pięknego czytania "Spotkanie z Pippi", który odbył się w MBP Łódź-Górna. Uczeń klasy IIIc Adam Mencwal zajął II miejsce. Otrzymał nagrodę i dyplom.

 


 

W marcu 2016 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w międzyszkolnym konkursie literacko-plastycznym "Polska pięknem malowana" zorganizowanym w Szkole Podstawowej nr 46 w Łodzi.

Dzieci pod opieką p. B. Mariańczyk, p. E. Hildt, p. M. Rzeźniczak i n-la bibliotekarza wykonały prace plastyczne inspirowane krajobrazami Polski oraz lekturą legend i baśni polskich.

Uczennica klasy IVb Weronika Borowska oraz uczeń klasy IIIc Adam Mencwal zdobyli II miejsce, a uczennica klasy IIc Łucja Sawicka zajęła III miejsce. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz drobne nagrody. 


Antonina Sarniak zajęła III miejsce w Konkursie plastycznym Łódź kolorami malowana


Nauczyciele klas drugich szkół podstawowych uczestniczący w programie „Bezpieczne wędrówki. Od grosika do złotówki” przysłali kolejne gazetki przedstawiające różnorodne sposoby realizacji projektu oraz aktywności swoich uczniów.

W kwietniu 2016 r. jury przyznało nagrody następującym osobom:

I miejsce ex aequo:

  • Zofia Grzywacz- Piotrowska, Szkoła Podstawowa w Nałęczowie, woj. lubelskie
  • Agnieszka Bugała, Szkoła Podstawowa w Ciecierzynie, woj. lubelskie

II miejsce ex aequo:

  • Renata Adynowska, Monika Antolik-Czaplińska, Beata Grzelak, Szkoła Podstawowa nr 42 w Łodzi
  • Alicja Homan-Ciszewska, Magdalena Waligórska, Barbara Wodzińska, Szkoła Podstawowa nr 65 w Bydgoszczy

Gratulujemy wszystkim nauczycielom.

http://od-grosika-do-zlotowki.junior.org.pl/pl/Grosikowa-gazetka


 

Uczennica klasy 2c Łucja Sawicka zdobyła I pierwsze miejsce w V Ogólnołódzkim Konkursie Recytatorskim "Wierszykowe bajanie" organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 166 w Łodzi. Konkurs odbył się w Domu Kultury „Na Żubardzkiej”. Gratulujemy

wierszykowebajanie16


 Uczennica klasy 2c Łucja Sawicka została laureatem Ogólnopolskiej Olimpiady Olimpusek z edukacji polonistycznej, matematycznej i społeczno-przyrodniczej. Zdobyła 194 punkty na 210 zajmując 9 miejsce. Do testu przystąpiło 8617 piszących w całym kraju.To wielki sukces naszej uczennicy. Gratulujemy

 


 

Ogólnopolski konkurs "Olimpus" z języka angielskiego

W styczniu 2016 r. odbył się w naszej szkole konkurs ogólnopolski Olimpus - z matematyki i języka angielskiego dla klas IV - VI.


Laureatami olimpiady z języka angielskiego są uczniowie:


Anna Matusiak, klasa V c     miejsce 8

Julia Pawlak, klasa VI a        miejsce  5

Filip Marchelak , klasa VI c    miejsce  7

 

Ranking wyników jest dostępny pod adresem http://www.olimpus.edu.pl/wyniki/258/25993-258-98207-wyniki.pdf 

Konkurs z języka angielskiego „To be British”

 

26 stycznia 2016 r. uczniowie naszej szkoły brali udział w międzyszkolnym konkursie z języka angielskiego "To be British", organizowanym przez Gimnazjum nr 32 w Łodzi. Drużyna w składzie:

Julia Pawlak - klasa VI a

Dawid Góralczyk - klasa VI b

Filip Marchelak - klasa VI c

zajęła II miejsce w Quizie o Wielkiej Brytanii!

Gratulujemy!

 

 


 

Konkurs plastyczny „Świąteczna choinka”


W dniu 2 lutego 2016 r. miała miejsce uroczystość podsumowania międzyszkolnego konkursu plastycznego „Świąteczna choinka”.

Oprócz uroczystego wręczenia nagród w sali gimnastycznej dzieci z naszej szkoły zaprezentowały występ o tematyce zimowej składający się z piosenek i wierszy. Konkurs, skierowany do uczniów klas 1 – 3, cieszył się ogromną popularnością – przystąpiło do niego kilkanaście szkół podstawowych. Przedmiotem konkursu była choinka świąteczna wykonana jak najciekawszą i innowatorską techniką plastyczną, spełniająca wymagania określone w regulaminie (praca przestrzenna do 30 cm). Zgromadzeni goście oprócz występu dzieci mogli podziwiać wystawę wszystkich choinek. Spośród kilkudziesięciu nadesłanych prac konkursowych jury wyłoniło trzy zwycięskie.

I miejsce - Zuzanna Łaska SP 14

II miejsce - Piotr Anyszkiewicz SP 36

III miejsce - Fryderyk Michalak SP 120

 

Jeszcze raz serdecznie gratuluję

Marta Kotwin

konchoinka16 1 konchoinka16 2
konchoinka16 4 konchoinka16 8
konchoinka16 3 konchoinka16 5
konchoinka16 6 konchoinka16 7

 


 

"The Master of English"

 

10 grudnia 2015 r. uczniowie naszej szkoły brali udział w międzyszkolnym konkursie z języka angielskiego "The Master of English".
Drużyna w składzie: 

 

 

Julia Pawlak klasa VI a
Anna Matusiak klasa V c 
Filip Marchelak klasa VI c
zajęła II miejsce w Łodzi!
Konkurs organizowany był przez SP 64 pod patronatem Wydziału Edukacji.

 

 


 

17 grudnia 2015 r. Agata Westfal z kl.4a zajęła 2 miejsce w 
Międzyszkolnym Konkursie Kolęd i Pastorałek.
konpastoralek15

 

 Międzyszkolny Konkurs Krasomówczy "Pleciuga"

 

Dnia 20 listopada odbył się V Konkurs krasomówczy Pleciuga . Organizatorem konkursu jest
Szkoła Podstawowa nr 40 w Łodzi. Z radością informujemy , ze uczniowie naszej szkoły
Tomasz Madej uczeń klasy 2c zajął II miejsce i Łucja Sawicka ucz klasy 2c  zajęła III
miejsce. Gratulujemy.

20 listopada 2015 roku odbył się V Konkurs krasomówczy Pleciuga. Organizatorem konkursu jest
Szkoła Podstawowa nr 40 w Łodzi. Z radością informujemy, że wśród laureatów znaleźli się uczniowie naszej szkoły:
Tomasz Madej, uczeń klasy 2c zajął II miejsce, a Łucja Sawicka, uczennica klasy 2c zajęła III miejsce.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Laureaci konkursu

Podziękowanie dla p. Renaty Adynowskiej, która wspaniale przygotowała dzieci do udziału w konkursie. Dyplom Tomka Madeja - laureata II miejsca.

Dyplom Łucji Sawickiej - laureatki III miejsca. Pleciuga

 

 
Logowanie