Get Adobe Flash player
Strona główna // Postcrossing
postcrossing
W roku szkolnym 2016/2017 uczniowie klas VI b i VI c wraz z p. Agatą Olszewską biorą udział w międzynarodowym projekcie, w którym dzieci wysyłają i otrzymują pocztówki od ludzi z całego świata. Dzięki temu projektowi dzieci poznają kulturę innych narodów oraz szlifują język angielski.

Statystyki mówią, że w projekcie bierze udział ponad 456 500 uczestników z 214 krajów, którzy do tej pory (stan na 2013 r.) wysłali ponad 20 milionów pocztówek!

Skąd pochodzą Postcrosserzy? Najwięcej mieszka w Rosji, Stanach Zjednoczonych, Chinach, Tajwanie i Niemczech. Polska zajmuje zaszczytne 7 miejsce z ponad 25.000 zarejestrowanych użytkowników (stan na październik 2014) i wciąż pnie się w górę!

Naszą przygodę rozpoczęliśmy od zarejestrowania się  na stronie postcrossing.com.
Uzupełniliśmy szkolny  profil i wylosowaliśmy pierwsze adresy. Nasza pierwsza pocztówka doszła do nadawcy z Rosji i ta osoba dodała numer identyfikacyjny do systemu. Teraz  system wylosował nas, jako osoby do których ktoś wyślę pocztówkę. Z niecierpliwością czekamy na pocztówki! Pod domeną http://postcrossing.com.pl/mamy polską wersję serwisu oraz forum postcrosserów i kolekcjonerów kartek. Kolejne pocztówki zostały wysłane przez 4 uczniów klas VI b i VI c do osób z Rosji. Wszystkie pocztówki piszemy w języku angielskim.
 
Logowanie