Get Adobe Flash player
Strona główna // ŚWIETLICA

KONKURS  RECYTATORSKI  W  ŚWIETLICY  SZKOLNEJ

W dniu 31 października 2017 roku w świetlicy szkolnej odbył się konkurs recytatorski ,, WIERSZE WANDY CHOTOMSKIEJ ”.  Do konkursu przystąpiło piętnaścioro dzieci z klas I – III, uczęszczających do świetlicy. Jury wybrało zwycięzców i przyznało dodatkowe wyróżnienia.

I miejsce zajęła Julia Bernacka, uczennica kl. IV c  za recytację wiersza pt. ,,Kurczę blade”,

II miejsce zajęła Łucja Sawicka, uczennica klasy IV  za recytację wiersza pt. ,, Dziurki w serze ”,

Przyznano dwa III miejsca :

Lenie Stępień, uczennicy klasy III d,  za recytację wiersza ,, Nie deptać stokrotek '',

Patrykowi Orłowskiemu, uczniowi klasy III c,  za wiersz  ,,Makaron ”

Wyróżniono trzy dziewczynki:

Zosię Kęsy, uczennicę klasy I a,  za wiersz ,, Koty ”

Patrycję Tacij, uczennicę klasy I b, za wiersz ,, Kurka ”

Agatkę Sawicką, uczennicę klasy III c, za wiersz ,, Obwarzanek ”.

Zwycięzcy konkursu otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe ( książki ). Wszyscy uczestnicy po zakończonym konkursie otrzymali słodkie upominki i praktyczne zakładki do książek. Dzieci były bardzo dobrze przygotowane do recytacji. Świetnie opanowały tekst wierszy, popisywały się dobrą dykcją, ciekawą interpretacją.

Gratulujemy wszystkim dzieciom udanych występów.

Zachęcamy do uczestnictwa w kolejnych konkursach organizowanych przez świetlicę.

                                                                                                                    wychowawcy świetlicy:

                                                                                                   Agnieszka Bednarek i Beata Grzelak


 

28 marca 2018 r. dzieci uczestniczące w zajęciach świetlicowych " Bajkowe popołudnie" miały możliwość zapoznania się z twórczością Ewy Szelburg-Zarembiny. Wiersze prezentowali uczniowie z klas 2 a i b oraz z klas 3 i 4. Emocje wzbudziło odgadywanie tytułów znanych bajek, do których w swych utworach nawiązywala pisarka.

1

2

3


Jest nam niezmiernie miło poinformować, że wychowanki z grupy świetlicowej pani Marty Kotwin

zdobyły 1 miejsce w Łodzi w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym pt.

„Bajkowy bohater z łódzkiego SE-MA-FORa”

konplastswietlica17

 


 

Wyniki Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego

pt.: „Portret Mojej Mamy”  dla uczniów uczęszczających do świetlic szkolnych.

Komisja Konkursowa po szczegółowej ocenie prac, uwzględniając kryteria zawarte w regulaminie, wyłoniła zwycięzców w trzech kategoriach:

 KLASY I

I miejsce: Marianna Owczarek kl. Ib SP 174

II miejsce: Alicja Majkowska kl. Ia SP 45

III miejsce: Zuzanna Grzelak kl. Id SP 34                                                                serce-dla-mamy

KLASY II

I miejsce: Maja Urazińska kl. IIc SP 19

II miejsce: Maja Laskowska kl. IIb SP 3

III miejsce: Wiktoria Majchrzak kl. IIa SP 45

 KLASY III

I miejsce: Hanna Kopańska kl. IIId SP 162

II miejsce: Julia Górczak kl. IIId SP 3

III miejsce: Joanna Milczewska kl. IIId SP 3

 

 Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

 

 

 

Baw się i ucz! Świetlica szkolna przyjazna uczniowi 

Zgodnie z regulaminem konkursu po odbiór nagród i pamiątkowych dyplomów zapraszamy od dnia 5 czerwca do świetlicy nr 11 w SP42 w Łodzi w godz. 10:00-15:00.

W roku szkolnym 2016-2017 nasza świetlica wzięła udział w Ogólnopolskim Konkursie dla szkół pod nazwą „Baw się i ucz! Świetlica szkolna przyjazna uczniowi” organizowanym przez Studium Prawa Europejskiego w Warszawie. W ramach konkursu dzieci z klas I-III uczęszczające na świetlicę pod kierunkiem wychowawców świetlicy zrealizowały 10 ocenianych punktowo zadań przewidzianych regulaminem konkursu. Dowiedliśmy, że nasza świetlica nie tylko bawi, ale i uczy. Konkurs sprzyjał wszechstronnemu rozwojowi uczniów, pomógł doskonalić różnorodne umiejętności dzieci, a także rozwijał ich zdolności. Wykonywanie zadań konkursowych integrowało świetlicę z całą społecznością szkolną. 

certyfikatswietlica

Dnia 7 marca w ramach projektu "Baw się i ucz! Świetlica przyjazna uczniowi" klasa 3b przygotowała przedstawienie teatralne pt. "Jaś i Małgosia" Pod kierunkiem pań E. Hildt i A. Bednarek dzieci uczyły się ról, przygotowywały dekoracje i pacynki (niektóre zostały wypożyczone na potrzeby przedstawienia z pobliskiej biblioteki). Dzieci ze świetlicy obejrzały i oklaskiwały aktorów, ciesząc się ze szczęśliwego zakończenia.

DSC_0270

DSC_0269

 

W roku szkolnym 2016/2017 nasza szkolna świetlica bierze udział w ogólnopolskim konkursie „Baw się i ucz! Świetlica szkolna przyjazna uczniowi”. Organizatorem konkursu jest Studium Prawa Europejskiego w Warszawie. Głównym celem konkursu jest zaprezentowanie świetlicy szkolnej jako miejsca nie tylko do nauki, ale i do zabawy. Przystępując do konkursu wychowawcy świetlicy przyjęli na siebie realizację 10 zdań. Oto one:

1. Zorganizowanie przedstawienia/teatrzyku na podstawie wspólnie wybranej bajki/opowiadania.

2. Przeprowadzenie debaty uczniowskiej na temat „Zdrowie na talerzu”.

3. Pogadanka z uczniami na temat wakacyjnych podróży na podstawie własnych  przeżyć, zgromadzonych pamiątek i zdjęć. Rozmowa o środkach lokomocji, którymi podróżowały dzieci. Wykorzystanie mapy Polski i świata do zaznaczenia miejsc odwiedzanych podczas wakacyjnych podróży.

4. Zorganizowanie w ramach tygodnia Harrego Pottera konkursu na wykonanie czarodziejskiej różdżki i czapki.

5. Rozmowa na temat bezpieczeństwa podczas korzystania z Internetu i zakazu kontaktów z nieznajomymi w Sieci.

6. Przeprowadzenie szkolnego konkursu recytatorskiego pod hasłem ZOO Jana Brzechwy.

7. Uczyć, bawić, wychowywać-pogadanka z uczniami na temat roli świetlicy szkolnej.

8. Zorganizowanie przez pracowników świetlicy szkolnej dnia wspólnego czytania  pod nazwą „Czytanie łączy pokolenia”.

9. Przygotowanie przez pracowników świetlicy opinii na temat pracy z uczniem zdolnym i uczniem mającym trudności w nauce.

10. Zorganizowanie ogólnoszkolnego konkursu na przygotowanie opowiadań, zdjęć i prac plastycznych na temat „Jesienny spacer dla uczniów” w ramach tygodnia Złota Polska Jesień.

 

Powyższe zadania sukcesywnie realizujemy i dokumentujemy w formie zdjęć, sprawozdań i prac plastycznych, które następnie przesyłamy do jury konkursu.  Mamy nadzieję,  że wykonane zadania zostaną wysoko ocenione. Wierzymy, że uda nam się uzyskać tytuł i dyplom „Baw się i ucz! Świetlica szkolna przyjazna uczniowi”

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z realizacji zdań konkursowych oraz z działalności świetlicy w roku szkolnym 2016/2017.

 

 
Logowanie