Get Adobe Flash player
Strona główna // CO DZIEJE SIĘ W NASZEJ SZKOLE?

RAJD CZTERECH KULTUR

W sobotę, 15 września 2018 r., na początku może nie dopisywała nam pogoda, ale na pewno nastroje mieliśmy dobre. Kiedy dotarliśmy na Retkinię już świeciło słońce. Potem towarzyszyło nam aż do YMCI. Szliśmy śladem filmowej Łodzi. Dowiedzieliśmy się, że " Krzyżaków" kręcono m.in. w parku im. J. Poniatowskiego. Odwiedziliśmy miejsca, w których mieszkał Julian Tuwim, ze swoją młodszą siostrą i rodzicami. Kilka razy spotkaliśmy się z przewodnikami. Na mecie czekał na nas poczęstunek. W przyszłym miesiącu wyruszamy na trasę poza granice Łodzi. Do zobaczenia na szlaku !

r4kultur18

Klasa 3 c wzięła udział w wycieczce organizowanej w ramach projektu „Nocni Poszukiwacze” realizowanego przez Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Łodzi w ramach Miejskiego Programu Przeciwdziałania Narkomanii. Odwiedziliśmy wiele interesujących miejsc: Muzeum Sztuki w Manufakturze, gdzie poznawaliśmy sztukę współczesną, Pasaż Róży na ul. Piotrkowskiej; zachęcamy wszystkich do odwiedzenia tego miejsca, a w szczególności do poznania jego historii. Wyjątkowo interesujące okazały się poszukiwania detali architektonicznych na łódzkich kamienicach. Oprócz zwiedzania wzięliśmy również udział w warsztatach plastycznych podczas których wykonywaliśmy przypinki oraz tworzyliśmy prace inspirowane wizytą w Muzeum Sztuki.
 
Logowanie