Get Adobe Flash player
Strona główna // CO DZIEJE SIĘ W NASZEJ SZKOLE?

19 kwietnia klasa 3c wzięła udział w zajęciach  dydaktycznych na stadionie Widzewa Łódź.  Zajęcia prowadzone  były przez przedstawicieli Miejskiej Areny Kultury i Sportu. Dowiedzieliśmy się, jak są zarządzane sportowe areny znajdujące się w naszym mieście, a także wzięliśmy udział w profesjonalnej konferencji prasowej.

targo


 

Wrocławski Runmageddon
7 kwietnia uczniowie z klasy 3c oraz ich rodzeństwa ze starszych klas, a także rodzice wzięli udział w kolejnej odsłonie biegu terenowego Runmageddon. Na torze wyścigów konnych rywalizowaliśmy z tysiącami innych uczestników. Kolejny raz w naszej drużynie swoje mocne pozycje potwierdzili Karol Bedyk, który zajął w swoim biegu 2 miejsce oraz pan Maciej Bedyk, który z naszej ekipy zajął najwyższe miejsce w naszej serii biegu- 15. Serdeczne gratulacje należą się wszystkim młodym uczestnikom: Weronice Bedyk, Zuzi Karpińskiej, Julce Karpińskiej, Majce Kozak, Małgosi Gąsiorowskiej, Hani Sokołowskiej, Karolowi Bedykowi,  startującym na dystansie 1km oraz Antkowi Sokołowskiem na dystansie2 km, na którym pokonali ponad 10 przeszkód. Na gromkie brawa zasługują również rodzice: Maciej Bedyk, Małgorzata Karpińska, Łukasz Karpiński, Katarzyna Kozak, Kamil Kozak, Rafał Sokołowski startujący na dystansie 6km i ponad 30 przeszkód.
Do zobaczenia podczas kolejnych biegów w Krakowie i Trójmieście.

***

Cała nasza biegowa społeczność życzy szybkiego powrotu do zdrowia Kamilowi Gąsiorowskiemu.


 

Kolejna wizyta na stadionie

10 marca reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w meczu Widzewa Łódź z Victorią Sulejówek. Doping uczniów z klas 3a i 3c pomógł odnieść zwycięstwo w tym otwierającym rundę wiosenną meczu. Takie lekcje Fair Play lubią wszyscy uczniowie.

mecz

 


 

Wielkanocne warsztaty

Z okazji nadchodzących świąt odbyły się jak zawsze warsztaty plastyczne dla uczniów klasy 3c  i ich rodzin.
Atmosfera świąteczna udzielała się wszystkim, dzięki czemu udało się nam wykonać piękne prace, które można zobaczyć na zdjęciu.
Papierowe hiacynty oraz jajka barwione lakierami do paznokci z pewnością pięknie ozdobią wiosenne stoły w naszych domach.

warszta

 


 

Sport to zdrowie

Uczniowie i rodzice z naszej szkoły 7 kwietnia startują we Wrocławiu w biegu z przeszkodami. Chcąc szlifować swoją formę startujący spotkali się na Stawach Jana, aby pobiegać i sprawdzić swoje możliwości. Trzeba przyznać, że dystans 6 km robi wrażenie, szczególnie że pokonali go również mali uczestnicy wieczornego biegania. Do zobaczenia we Wrocławiu.

bieg

 


 

Dzień Starożytności – Starożytna Grecja

Ach, cóż to był za dzień! 22 marca przenieśliśmy się do czasów starożytnej Grecji, ponieważ uczniowie z klas: IV c, VI b, VII b i VII c przygotowali dla całej społeczności szkolnej przedstawienie. Dzięki nim część z nas przypomniała sobie, a młodsi dowiedzieli się, że świat starożytnych Greków wyłonił się z Chaosu, a potem zaczęli nim rządzić Zeus, Posejdon, Hades oraz pozostali bogowie olimpijscy. Ten fragment mitologii zaprezentowali uczniowie z klasy  VII b i c. Poza Olimpijczykami poznaliśmy też historię walki o jabłko „Dla najpiękniejszej”. Tę część opowieści przedstawiła klasa VI b. Kłótnia między Herą, Ateną i Afrodytą doprowadziła do wojny trojańskiej, co przypomnieli uczniowie z klasy IV c. Wszystkim, którzy widzieli to przedstawienie, podobała się nie tylko gra uczniów, ale też oryginalna,  dopełniająca całość dekoracja. Impreza nie mogłaby się odbyć, gdyby nie pomoc nauczycieli: p. P. Waszczykowskiej, p. B. Just, p. B. Grzelak i p. M. Kozłowskiej, które już planują kolejne spotkanie z historią”.

dzienstarozytnosci18 1 dzienstarozytnosci18 2
dzienstarozytnosci18 3 dzienstarozytnosci18 4
dzienstarozytnosci18 5 dzienstarozytnosci18 6
dzienstarozytnosci18 7 dzienstarozytnosci18 8

 


 

Warsztaty artystyczne w Teatrze Wielkim

Uczniowie klasy 3b uczestniczyli  w multidyscyplinarnych zajęciach w Teatrze Wielkim. Dzieci mogły doświadczyć magii teatru operowego biorąc udział  w inspirujących warsztatach  wokalno-aktorskich, baletowych, muzycznych oraz plastycznych prowadzonych przez artystów Teatru Wielkiego. Każdy uczeń miał możliwość sprawdzenia się w zakresie śpiewu, tańca oraz projektowania ubioru dla postaci biorących udział w przedstawieniu teatralnym. Uczniowie docenili zajęcia wskazując jedynie ich pozytywne strony. Mamy nadzieję, że po prostu zakochają się w teatrze! 

1


 

 Warsztaty na stadionie Widzewa
W czwartek 1 marca, mimo siarczystego mrozu, klasa 3a z wychowawczynią p.Dorotą Daros wybrała się na warsztaty na Stadion Widzewa. Na zajęciach dzieci planowały i wspólnie z ubotem - małym świecącym robocikiem... pokonywały wskazane ścieżki. Gdy pojawił się większy robot - programowały go, by właściwą drogą szedł. Po zmaganiach z robotyką nastąpiła słodka chwila odpoczynku. Zaś uwieńczeniem warsztatów było zwiedzanie Stadionu Widzewa, a nawet spacer po ośnieżonej murawie. W radosnych nastrojach wróciliśmy do szkoły.
20180301_125327
 Turniej sportowy dla przedszkolaków

W dniu 23.01.2018 r. zorganizowaliśmy w naszej szkole zimowy turniej sportowy dla przedszkolaków. Do udziału zaprosiliśmy dzieci z Przedszkola nr 88 oraz Przedszkola nr 101. Nad przebiegiem turnieju czuwały panie Joanna Kubasiewicz, Agnieszka Kuśmider oraz Katarzyna Adamczyk, które przedstawiły program zawodów, przypomniały o zasadach bezpiecznego zachowania się na terenie sali gimnastycznej oraz przeprowadziły konkurencje sportowe. Dzieci głośnym dopingiem zagrzewały do walki swoje drużyny. Podczas całej imprezy panowała gorąca, sportowa atmosfera jak na prawdziwych igrzyskach. Na zakończenie turnieju dzieci otrzymały drobne upominki oraz dyplomy dla swoich przedszkoli. Tym miłym akcentem wraz z podziękowaniami dla wychowawców i dzieci za wspólne sportowe emocje oraz wspaniałą atmosferę zakończyliśmy turniej sportowy, zapraszając równocześnie już za rok.
turniejprzedszkoli18 5 turniejprzedszkoli18 6
turniejprzedszkoli18 4 turniejprzedszkoli18 3
turniejprzedszkoli18 1 turniejprzedszkoli18 2

Bal karnawałowy - 26 stycznia 2018

Jak zawsze w karnawale, w ostatni piątek przed feriami zimowymi odbył się tradycyjny bal dla wszystkich uczniów naszej szkoły. Profesjonalni didżeje porwali do tańca i zabawy wszystkich bez wyjątku. 

balkarnawal18 12
balkarnawal18 1 balkarnawal18 2
balkarnawal18 3 balkarnawal18 4
balkarnawal18 7 balkarnawal18 11

Runmageddon

13 stycznia uczniowie klasy 3c oraz ich rodzeństwa ze starszych klas i rodzice wybrali się do Warszawy, aby wziąć udział w biegu z przeszkodami.6 naszych uczniów wystartowało w kategorii dzieci 9-11 lat. Wszyscy dobiegli do mety pokonując ponad kilometrową trasę, 10 przeszkód i kilkustopniowy mróz. Za uczestnictwo biegacze otrzymali pamiątkowe medale. Na słowa wyróżnienia zasługuje Karol Bedyk, który przybiegł na metę 8 spośród 60 startujących. Dorośli startowali na odcinku 3km i 15 przeszkód. Mimo wysoko zawieszonej poprzeczki przez dzieci i rodzice sprostali zadaniu. Wszyscy zameldowali się na mecie, poobijani, ale szczęśliwi. Na słowa uznania zasługuje pan Maciej Bedyk (tata Karola), który dobiegł w swoim biegu również na 8 pozycji spośród blisko 100 startujący. W kwietniu kolejny Runmageddon, tym razem we Wrocławiu.
Do zobaczenia na linach i ścianach.

3_d


 

Żegnamy rok 2017

Kolejny raz uczniowie klasy 3c wraz z rodzinami odwiedzili kręgielnie Król Kul, gdzie żegnali rok 2017.Liczymy na to, że rok 2018 będzie tak wspaniały jak gra w kręgle, podczas której nie brakowało niesamowitych rzutów oraz wielu salw śmiechu. Szczęśliwego Nowego Roku 2018.

kregle_1


 

  Ceramilandia

Dnia 11grudnia klasy 1a i 3a wyjechały na wycieczkę do Ceramilandii. Uczniowie w bardzo miłych i przyjaznych warunkach poznali dawne i dzisiejsze sposoby wyrobu przedmiotów z gliny. Następnie uczyliśmy się ozdabiać figurki gliniane, które pięknie zapakowane przywieźliśmy od szkoły. Dużą atrakcją pobytu w Ceramilandii były fantastyczne sale zabaw, pełne dmuchawców, zjeżdżalni, karuzel, trampolin itp. Ale największą radość mieliśmy ze spotkania z Mikołajem. Ponieważ byliśmy bardzo grzeczni Mikołaj miał dla nas niespodziankę. W drodze powrotnej wstąpiliśmy do Mc Donalda. Pełni wrażeń, w radosnych humorach wróciliśmy do domów.

 20171211_112852


 

mikolaj  Wyniki turnieju mikołajkowego dla klas 1-3

rozegranego 14 grudnia 2017 r.


 klasy pierwsze 

I miejsce  KLASA 1 B

II miejsce  KLASA 1 A   


 klasy drugie 

I miejsce KLASA 2 A 

II miejsce KLASA 2 B 


                                   klasy trzecie

                                           I miejsce KLASA 3 B i 3 D

                                           II miejsce KLASA 3 C

                                           III miejsce KLASA 3 A

turniejmikolaj17 1 turniejmikolaj17 2
turniejmikolaj17 4 turniejmikolaj17 3

Konkurs recytatorski dla klas 1-3
W ciągu ostatnich dwóch tygodni w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski dla klas młodszych, we wszystkich trzech poziomach. Organizacją zajmowali się nauczyciele klas 1-3, a nad wszystkim czuwały koordynatorki opiekujące się Samorządem Szkolnym panie K. Adamczyk i M. Czaplińska-Antolik.
Za każdym razem w jury zasiadali wicedyrektor szkoły p. J. Stawowski oraz polonista i bibliotekarz szkolny p. J. Grabarczyk. Wyłonić laureatów nie było łatwo. Wszyscy wykazali się zdolnościami recytatorskim, ale niektórzy odkryli jeszcze dodatkowo talent aktorski. Rozdanie dyplomów odbędzie się w czasie najbliższego apelu. Gratulujemy!!!

 Świąteczne warsztaty

Z okazji nadchodzących świąt, odbyły się kolejne warsztaty dla dzieci i rodziców. Wykonywane prace nie były łatwe, ale za to bardzo efektowne. Frekwencja jak zwykle była wysoka - 24 osoby walczyły dzielnie z tysiącami cekinów. Jeśli te święta będą tak piękne, jak prace wykonane na warsztatach to najbliższe święta będą najpiękniejsze na świecie. Dziękujemy Bartkowi, który kolejny raz przyjechał do nas z Aleksandrowa Łódzkiego. Bardzo cieszymy się, że  o nas pamiętasz. Zawsze będziesz należał do naszej klasowej rodziny. Wesołych Świąt!!!

foto


 

Aktywnie i wesoło

W listopadzie klasa 5a odwiedziła pokój zagadek - Szpital Doktora Bernarda w Rozgrywce. Uczniowie mieli za zadanie rozwiązać zagadkę dziwnego szpitala i wtedy mogli się uwolnić. Brali również udział w ciekawej lekcji wychowania fizycznego we Wrotkarni. 

wro


 

  Mikołajki

Chociaż za oknami brak śniegu, nastrój świąteczny w naszej szkole gości już od pierwszych dni grudnia. W ramach mikołajek wszystkie klasy edukacji wczesnoszkolnej wybrały się do Teatru Arlekin na przedstawienie „Krawiec Pan Niteczka”.  Było dużo radości i uśmiechów. 7 grudnia świętowaliśmy Dzień Czapki Mikołaja. Na korytarzu szkolnym dominował kolor czerwony. Ten mały element ubioru przypominał, że zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Wszyscy uczniowie, którzy mieli mikołajkowe czapki, mogli je nosić przez cały dzień, dzięki czemu byli zwolnieni z odpytywania.

mik

 


 

    Światowy Dzień Pluszowego Misia w naszej szkole

Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez Pluszowego Misia. Jest towarzyszem dzieci i dorosłych w świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem-powiernikiem największych sekretów i tajemnic, dlatego też w piątek 24 listopada obchodziliśmy w naszej szkole  Święto Pluszowego Misia. W tym dniu najważniejszymi gośćmi  na lekcjach i przerwach  były pluszowe misie przyniesione przez uczniów. Nie zabrakło też rozmów o tych miłych pluszowych maskotkach. Dzieci poznały historię pluszowego misia oraz uczestniczyły w konkursie plastycznym pt. „Mój ukochany miś”.

miiek

 


 

Nocni Poszukiwacze 

Klasa 3 c wzięła udział w wycieczce organizowanej w ramach projektu „Nocni Poszukiwacze” realizowanego przez Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Łodzi w ramach Miejskiego Programu Przeciwdziałania Narkomanii. Odwiedziliśmy wiele interesujących miejsc: Muzeum Sztuki w Manufakturze, gdzie poznawaliśmy sztukę współczesną, Pasaż Róży na ul. Piotrkowskiej; zachęcamy wszystkich do odwiedzenia tego miejsca, a w szczególności do poznania jego historii. Wyjątkowo interesujące okazały się poszukiwania detali architektonicznych na łódzkich kamienicach. Oprócz zwiedzania wzięliśmy również udział w warsztatach plastycznych podczas których wykonywaliśmy przypinki oraz tworzyliśmy prace inspirowane wizytą w Muzeum Sztuki. 

nocniposzukiwacze


 

Tradycji ciąg dalszy

Kolejny rok szkolny, zatem czas na kolejne warsztaty plastyczne dla dzieci i rodziców.Tym razem wykonaliśmy „kredkowe lampy”, które nie tylko rozświetlą nasze pokoje, ale pokolorują je na wszystkie kolory tęczy. Frekwencja jak zwykle była wysoka. Miło mi jest szczególnie, że odwiedził nas były uczeń Bartek, który przyjechał do nas specjalnie z Aleksandrowa Łódzkiego.

lampa

Integracji nigdy za wiele

W ostatnią sobotę września uczniowie z klasy 3c oraz ich rodzeństwa ze starszych klas wraz z rodzicami wzięli udział w wycieczce rowerowej, podczas której poznali pomniki związane ze szlakiem „Bajkowej Łodzi”.  Miś Uszatek, Pingwin Pik- Pok czy Maurycy i Hawranek towarzyszyli nam przez większość dnia i umilali podróż. Zmęczeni kolarze tradycyjnie zakończyli wycieczkę grillem na Stawach Jana.

plan

Kibice z naszej szkoły znowu w akcji

22 września spora ilość kibiców z klas 3b i 3c ruszyła na trybuny stadionu Widzewa Łódź. Kolejny raz biliśmy rekord frekwencji podczas meczu. Kibiców na stadionie tego dnia było 16700. Nasz doping szybko przyniósł efekt bowiem już na początku meczu Widzew objął prowadzenie. Widzewiacy długo utrzymywali prowadzenie, jednak los uśmiechnął się do gości i udało im się doprowadzić do remisu. Spotkanie zakończyło się podziałem punktów. Nasi kibice mimo, iż wynik nie do końca ich zadowalał obiecali zjawić się na kolejnym meczu Smile

mecz_kl_3b_i3c

Pierwsze szkolne dni- pierwszy mecz
W piątek 8.09.2017 roku uczniowie z 3c i 4c wybrali się na mecz Widzewa Łódź, który na swoim stadionie podejmował Olimpię Zambrów. Mecz razem z nami dopingowało 16 550 widzów, co stanowiło największą frekwencję w tym sezonie. Spotkanie nie było łatwe, jednak głośny doping naszych uczniów poprowadził Widzew do zwycięstwa 1:0. Zawodnicy trzymali nas w napięciu do samego końca. Kibice eksplodowali radością dopiero w 92 minucie, a radości nie było końca.

21616998_1665886156755232_701364281_o

A czy Ty potrafisz udzielać pierwszej pomocy?
W czwartek uczniowie z klasy 3c wzięli udział w pilotażowych zajęciach organizowanych przez klub Widzew Łódź. Tematem zajęć była pierwsza pomoc.
Wolontariusze z Polskiego Czerwonego Krzyża przeszkolili nas z zakresu resuscytacji krążeniowo-oddechowej oraz jak opatrywać różnego rodzaju rany. W czasie zajęć dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji na temat pierwszej pomocy. Teraz z pewnością będziemy potrafili opanować strach i odpowiednio udzielimy pierwszej pomocy. Warto nadmienić, że na temat zajęć, w których braliśmy udział, słychać było w radiu oraz można przeczytać w mediach społecznościowych.

https://www.facebook.com/pg/%C5%81%C3%B3d%C5%BA-wok%C3%B3%C5%82-Nas-789506114543681/posts/?ref=page_internal

https://www.radiolodz.pl/posts/38370-sportowy-duch-pierwszej-pomocy-edukacja-na-stadionie

21618429_1665886700088511_1530886013_o

Pilni uczniowie, pracowite pszczoły

W poniedziałek uczniowie klasy 1a i 2c wybrali się na warsztaty do pasieki w Lipce. Poznaliśmy tam życie pszczół, a także proces powstawania miodu. Mieliśmy okazję skosztować pysznych miodów prosto z ula. Smak ich pozostanie na długo na naszych kubkach smakowych, a przykład jak pilnie pracować pozostanie w naszych głowach do przyszłego roku szkolnego 2017/2018.

pszczo

Koniec roku szkolnego, koniec sezonu piłkarskiego.

Uczniowie kończą rok szkolny, a piłkarze kończą swoje rozgrywki. W ostatnią środę uczniowie naszej szkoły kolejny raz odwiedzili stadion łódzkiego Widzewa. Tym razem Widzew Łódź podejmował na swoim obiekcie Sokoła Aleksandrów Łódzki. Nasza kibicowska brać jak zwykle wsparła piłkarzy, którzy wygrali mecz kończący sezon 4:1.10 123 kibiców (w tym byli piłkarze Widzewa: Wiesław Chodakowski, Zdzisław Kostrzewiński, Andrzej Grębosz, Tomasz Łapiński, Daniel Bogusz czy Marcin Robak) nie szczędziło gardeł, aby zagrzewać piłkarzy do boju. Przed spotkaniem odbyło się uroczyste otwarcie ulicy Włodzimierza Smolarka, znajdującej się przy tuż przy stadionie.

kibole

"Testerzy książek"

W minionym tygodniu uczniowie naszej szkoły odwiedzili filię nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej. Klasy I b, II b, II c wzięły udział w warsztatach pt. „Aktywna książka”. Czytelnicy z naszej szkoły wcielili się w rolę testerów powstających książek. Dzieci oceniały labirynty z dinozaurami o różnym stopniu trudności oraz wyklejały ludziki Lego. Odpowiadały na pytania: Co to jest awatar ? Czym są emotikony? Było nam bardzo miło brać udział w warsztatach. Cieszymy się, że nasze zdanie zostało wzięte pod uwagę podczas pracy nad nowymi książkami dla dzieci.

Bez_tytuu

"Artyści znowu w akcji"

Witajcie miłośnicy sztuki. Po raz kolejny w naszej szkole odbyły się warsztaty dla dzieci i rodziców. Frekwencja i tym razem dopisała. Podczas warsztatów przygotowaliśmy drzewa kawowe oraz prace w technice plastelinorytu. Już podczas naszych warsztatów drzewa kawowe obrodziły, dzięki czemu wszyscy mogliśmy raczyć się pyszną kawą z ekspresu w trakcie naszej pracy, dla dzieci była przygotowana oczywiście kawa zbożowa. Na osłodę zjedliśmy pyszne ciasto z jagodami przygotowane przez mamę Ewy i Dominiki. Do zobaczenia 

warsztacik

"Młodzi kibice na meczu"
Po wycieczce na stadion Widzewa Łódź, kolejnym krokiem na drodze młodych kibiców było udanie się na mecz. Byliśmy na nim w sobotę. Widzew Łódź podejmował ŁKS 1926 Łomża. Był to niezwykły mecz, nie tylko ze względu na obecność kibiców z naszej szkoły, ale również dlatego, że po raz pierwszy od 6 lat na stadionie przy al. Józefa Piłsudskiego 138 pojawili się kibice drużyny przyjezdnej. Nasz doping oraz pozostałych 16300 kibiców poprowadził drużynę Widzewa do zwycięstwa 2:1.

20170422_190351

" Śniadanie daje moc"

 W tegorocznej edycji Programu Śniadanie Daje Moc wzięła udział jedna z naszych klas - klasa II d. Dzieci poznały 12 zasad zdrowego odżywiania. Nowa formuła zajęć z elementami gry i rywalizacji spodobała się uczniom. Klasa i szkoła otrzymały certyfikat. Pamiętajmy - " Śniadanie daje moc!"

 

Młodzi kibice

W ostatni piątek uczniowie naszej szkoły udali się  no wycieczkę, aby zwiedzić nowy stadion łódzkiego Widzewa. Mieliśmy okazję poczuć się jak prawdziwi piłkarze. Uczniowie mogli poznać miejsca, które na co dzień są niedostępne dla kibiców. Zwiedziliśmy szatnie piłkarskie, miejsca odnowy biologicznej, pamiątkową wystawę dotyczącą historii klubu, a nawet areszt, który wzbudził nasze ogromne zdziwienie.

20170303_093754

Warsztaty plastyczne
W piątek odbyła się kolejna edycja warsztatów dla dzieci i rodziców.
Frekwencja była jak zwykle wysoka - 22 uczestników świetnie się bawiło. Wszyscy powoli czujemy nadchodzącą wiosnę, dlatego zabraliśmy się do pracy jak pszczółki i stworzyliśmy własne małe pasieki. Do zobaczenia

20170303_185531

Uroczysty apel dla klas 1-6

Dnia 14.02. w naszej szkole odbył się uroczysty apel dla klas 1-6. Podsumowaliśmy pracę w pierwszym półroczu tego roku. Rozdano dyplomy za osiągnięcia w różnych konkursach plastycznych, recytatorskich oraz za osiągnięcia sportowe w konkursach międzyszkolnych. Uczniowie klas starszych odebrali dyplomy z rąk dyrektora szkoły p. I. Pabich, a uczniowie  klas 1-3 z rąk wicedyrektora p. J. Stawowskiego. Rozdano również odznaki wzorowego ucznia. Niektórym przyznano tę odznakę kolejny raz, niektórzy dostali ją po raz pierwszy. Gratulujemy! Lista uczniów wzorowych znajduje się w zakładce „Najlepsi uczniowie". Zainteresowanych laureatami pozostałych konkursów zapraszamy do zakładek „Konkursy” i „Osiągnięcia sportowe”

 

DSC_0254 DSC_0250
DSC_0255 DSC_0262

Zimowy Turniej Sportowy

W dniu 08.02.2017 r. w naszej szkole odbył się Zimowy Turniej Sportowy dla przedszkolaków. Uczestniczyły w nim dzieci z Przedszkola nr 88 i Przedszkola nr 101. Było to pierwsze w  tym roku szkolnym sportowe spotkanie przedszkolaków w ramach dni otwartych. Turniej przeprowadzili i zorganizowali nauczyciele wychowania fizycznego: p. Joanna Kubasiewicz i p. Artur Halamus. Podczas zabawy dzieci bawiły się znakomicie i rywalizowały w duchu fair play.

Nasze następne spotkanie odbędzie się 15.02.2017 r. Tym razem zapraszamy Przedszkole nr 124, Przedszkole nr 36 oraz Przedszkole Sióstr Urszulanek.

turprzed1 turprzed2
turprzed3 turprzed4

Gra terenowa

W dniu 7 lutego 2017 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty w ramach profilaktyki zachowań ryzykownych, które przeprowadziła Fundacja INNOPOLIS. O swoich talentach i motywacji opowiadali tancerz Maciek, kucharz Hubert, raper Borys i pasjonatka zdrowego stylu życia i fitnessu Sara. Nie samą teorią uczniowie żyją, dlatego wszyscy obecni wzięli udział w grze terenowej, podczas której wykonywali różnorakie zadania wymagające bystrego umysłu, ale również sprawności fizycznej.

graterenowa

Podsumowanie programu edukacyjnego "Planeta Energii".

Klasa druga angielska podsumowała wspólną budową generatora Van de Graaff`a, zdobytą wiedzę z zakresu bezpieczeństwa i racjonalnego użytkowania energii elektrycznej. Podczas naszego naukowego majsterkowania - poznaliśmy źródła jej wytwarzania, rolę energii w codziennym życiu oraz niebezpieczeństwa jakie niesie ze sobą nieprawidłowe korzystanie z urządzeń elektrycznych, czy też nierozważne zachowanie w pobliżu obiektów energetycznych.

12017

Zdrowe ząbki

W środę odwiedziła nas dr stomatologii Magdalena Sokołowska, mama naszych uczniów Hani
i Antka. Poznaliśmy tajniki pracy dentysty, a przede wszystkim dowiedzieliśmy się jak prawidłowo dbać o zęby. Jako że trwa karnawał, mieliśmy okazję również potańczyć. Jeśli tak wyglądają  wizyty u dentysty jak dzisiejsza lekcja, nikt z nas nie będzie się bał wizyt u stomatologa.
Dziękujemy Pani Magdo i przesyłamy moc śnieżnobiałych uśmiechów!!!Sealed

dentysta

Abstrakcja na boisku

Nikt z nas nie lubi ograniczeń. Nam powoli nie wystarczały rozmiary kartonów dostępnych w sklepach. Farb często zaczynało brakować, dlatego też dzisiaj kartonem stało się boisko szkolne, a pędzle zastąpiliśmy  butelkami z wodą i farbą. Jak mawiał Ludwig van Beethoven: „…sztuka nie ma granic…”. Zapraszamy na abstrakcyjną wystawę. Proszę kliknąć w poniższy link. Miłej zabawy!

https://www.youtube.com/watch?v=ItCMw9EL1s&feature=em-share_video_user

Przedszkolaki w naszej szkole

W ostatnim czasie mieliśmy przyjemność gościć na lekcjach bibliotecznych oraz zajęciach otwartych dzieci wraz z nauczycielami z Przedszkola Zgromadzenia Sióstr Urszulanek oraz Przedszkoli Miejskich nr: 36, 88, 101 i 124. Zajęcia otwarte prowadzili nauczyciele klas drugich: p. Dorota Daros, p. Katarzyna Adamczyk, p. Beata Majchrzak, p. Michał Targowski. Podczas wspólnych lekcji świetnie się bawiliśmy, szukając zagadek Minionków, wykonując ciekawe prace plastyczne oraz ucząc się języka angielskiego. W zaczarowany świat bajek i baśni zabrały dzieci p. Joanna Grabarczyk wraz z p. Moniką Czaplińską –Antolik podczas lekcji bibliotecznych.

biblioteka_przedszkole

Pamiętnik Florki

Drugiego lutego klasa 2a wzięła udział w premierze w Muzeum Kinematografii kolejnych odcinków ekranizacji książki "Pamiętnik Florki". Przed premierą dzieci spotkały się z autorką, Roksaną Jedrzejewską-Wróbel i twórcami filmu. Po projekcji zaproszono wszystkich gości na słodki poczęstunek i spotkanie z autorką.

20170202_110339

 

Klasa 3 c wzięła udział w wycieczce organizowanej w ramach projektu „Nocni Poszukiwacze” realizowanego przez Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Łodzi w ramach Miejskiego Programu Przeciwdziałania Narkomanii. Odwiedziliśmy wiele interesujących miejsc: Muzeum Sztuki w Manufakturze, gdzie poznawaliśmy sztukę współczesną, Pasaż Róży na ul. Piotrkowskiej; zachęcamy wszystkich do odwiedzenia tego miejsca, a w szczególności do poznania jego historii. Wyjątkowo interesujące okazały się poszukiwania detali architektonicznych na łódzkich kamienicach. Oprócz zwiedzania wzięliśmy również udział w warsztatach plastycznych podczas których wykonywaliśmy przypinki oraz tworzyliśmy prace inspirowane wizytą w Muzeum Sztuki.
 
Logowanie