Get Adobe Flash player
Strona główna

ŚWIATOWY DZIEŃ GODNOŚCI

W dniu 18 października (środa) 2017 uczniowie klas VII obchodzili Światowy Dzień Godności. To święto obchodzone w trzecią środę października ma na celu propagowanie uniwersalnego prawa każdego człowieka do godnego życia. Światowy Dzień Godności jest wspólną inicjatywą Księcia Norwegii Haakona, profesora Pekka Himanena z Finlandii oraz Amerykanina Johna Hope Bryanta.

W ramach obchodów tego święta gościliśmy p. Małgorzatę Barbarę Niemczyk - siatkarkę, reprezentantkę Polski, mistrzynię Europy z 2003 r., która jako moderator – osoba, które stara się żyć zgodnie z Zasadami Godności – co roku udaje się do szkół,  żeby rozmawiać z uczniami właśnie o godności. Spotkanie z gościem odbyło się na sali gimnastycznej.

W klasach odbywały się  zajęcia  organizowane w ramach Dnia Godności. Ich celem było zaszczepienie w świadomości młodych ludzi pozytywnego, wspólnotowego i ponadkulturowego poczucia wartości, mającego prowadzić ich w dorosłość. Po przedyskutowaniu Zasad Godności uczniowie opowiadali własne historie przed resztą klasy.

dziengodnosci17 4 dziengodnosci17 1
dziengodnosci17 3 dziengodnosci17 2
 
Logowanie