Get Adobe Flash player
Strona główna // Aktualności // Programy wychowawcze // " Dobrze jemy ze szkołą na widelcu"

" Dobrze jemy ze szkołą na widelcu"

Ogólnopolski Program Edukacyjny „Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu” skierowany jest do uczniów klas I-III szkół podstawowych. Program realizowany jest przez cały rok szkolny 2017/2018. Został przygotowany z myślą o dzieciach i koncentruje się na edukacji w zakresie prawidłowego oraz świadomego żywienia. Celem organizatorów ( Fundacji Szkoła na widelcu) jest przede wszystkim edukacja w zakresie prawidłowego i świadomego żywienia oraz zachęcenie najmłodszych do gotowania. Program został przygotowany we współpracy z dietetykami, pedagogami i partnerami. W ramach projektu została przygotowana platforma edukacyjna – rozbudowana strona www, z której nauczyciele i rodzice będą mogli pobierać materiały edukacyjne oraz inspiracje do tego, jak prowadzić działania z zakresu kulinarnej edukacji. Bardzo ważnym elementem programu będzie tworzona przez szkoły – na stronie internetowej programu mapa „Dobrych działań”, gdzie każda placówka będzie mogła pochwalić się swoimi przedsięwzięciami w temacie zdrowego żywienia. Mapa poza możliwością podzielenia się własnymi dokonaniami, będzie też inspiracją dla innych szkół. Program „Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu” doskonale wpisuje się w rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 26 lipca 2016 r. dotyczącego poprawy żywienia dzieci w placówkach oświatowych. Patronat honorowy nad programem sprawują: Rzecznik Praw Dziecka ,Polskie Stowarzyszenie Dietetyków, Polskie Towarzystwo Oświaty Zdrowotnej.

W programie uczestniczą wszystkie klasy edukacji wczesnoszkolnej wraz z wychowawcami.

Koordynatorem programu jest pani  Katarzyna Adamczyk.

Pierwsza edycja programu trwa od 1 września 2017 do 30 czerwca 2018 roku.

Rekrutacja do projektu trwa do 30 września. Materiały edukacyjne będzie można pobierać ze strony  www.dobrzejemy.szkolanawidelcu.pl przez cały rok.

Uwaga , ważne!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Login do strefy dla nauczyciela :

Nazwa użytkownika : This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

    Hasło: wOco2qo398D6
 
Logowanie