Strona główna // Przydatne linki

Web LinksAdresy, które często ułatwiają życie
Display #
# Web Link Hits
1   Link   Wydawnictwo Oxford
2   Link   Strona Ministerstwa Edukacji Narodowej
Strona Ministerstwa Edukacji Narodowej
3   Link   Strona Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łodzi
Strona Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łodzi, informacje o organizacji i wynikach sprawdzianów i egzaminów zewnętrznych, arkusze sprawdzianów i egzaminów, podstawy prawne działalności, cele działania komisji, egzaminatorzy, wydawnictwa OKE Łódź.
4   Link   Strona Kuratorium Oświaty w Łodzi
Strona Kuratorium Oświaty w Łodzi pracownicy, kontakty, historia, adresy kuratoriów w Polsce, kalendarz na rok bieżący.
5   Link   Wyszukiwarka - Portal
Wyszukiwarka, ale także systematyczny katalog, stworzony przez Dział Serwisów
Merytorycznych firmy Internet Data Systems w celu prezentacji zasobów edukacyjnych stworzonych przez polskich internautów.
6   Link   Katalog polskich szkół i uczelni
Katalog polskich szkół, uczelni, zawiera ponad 7000 pozycji, możliwość wyszukiwania wg województw i regionów
7   Link   Informacje związane z funkcjonowaniem polskiej oświaty
Serwis prezentujący informacje związane z funkcjonowaniem polskiej oświaty, omówienia wyników wybranych badań psychologicznych i socjologicznych poświęconych szkołom i reformie, porównania międzynarodowe ukazujące polską oświatę na tle innych krajów.
8   Link   Miejsce, w którym połączenie nauki i rozrywki stało się możliwe
To miejsce, w którym połączenie nauki i rozrywki stało się możliwe, to miejsce, w którym młody człowiek jednocześnie uczy się i bawi. Można skorzystać ze "Ściągi*, która jest obszerną skarbnicą wiedzy, zawierającą praktyczne opracowania różnego rodzaju materiałów edukacyjnych oraz przykłady i wzory wypracowań dostarczone przez najlepszych. Dział "Bryki" wprowadzi Cię w bogaty zbiór streszczeń lektur, opracowań i omówień tematów z języka polskiego. Z kolei rozbudowana część rozrywkowa zapewnia zabawę nawet najbardziej wybrednym internautom.
9   Link   Serwis edukacyjny dostępny w portalu Onet.pl
To edukacyjny serwis dostępny w portalu Onet.pl od września 2004, skierowany do uczniów, studentów i wszystkich zainteresowanych poszerzaniem wiedzy. Serwis powstał na bazie trzech edukacyjnych serwisów istniejących w portalu Onet.pl: encyklopedycznego, słownikowego oraz bibliotecznego.
Użytkownicy Portalu wiedzy mogą korzystać z  encyklopedii powszechnej, encyklopedii i leksykonów tematycznych, słowników języka polskiego, słowników dwujęzycznych oraz e-książek znajdujących się w dziale biblioteka. Na stronach Portalu wiedzy publikujemy około 2 miliony haseł oraz tysiące multimediów (zdjęć, ilustracji filmów)! Prezentujemy szeroką ofertę polskich wydawnictw edukacyjnych
10   Link   Kompendium wiedzy z różnych dziedzin życia
To kompendium wiedzy z różnych dziedzin życia, zawiera zbiór haseł wraz z
wyjaśnieniami, wskazówki jak szukać, dział polecanych, hasło dnia.
11   Link   Słowniki - tłumacz on-line
Znajdziesz tutaj słowniki języka polskiego, angielskiego, niemieckiego, włoskiego, francuskiego, hiszpańskiego, rosyjskiego, ukraińskiego i hebrajskiego. Słowniki potrafią rozpoznawać język pochodzenia tłumaczonego słowa oraz wyszukiwać strony WWW dotyczące tłumaczonych słów. Nowością w serwisie jest słownik krzyżówkowy.
12   Link   Informacje dotyczące awansu zawodowego nauczycieli.
Informacje dotyczące awansu zawodowego nauczycieli.
13   Link   Portal edukacyjny
Portal edukacyjny poświęcony i przeznaczony dla uczniów, nauczycieli i rodziców, mający na celu pomoc w rozwiązywaniu podstawowych problemów szkolnych i edukacyjnych, bieżące i aktualne informacje, przegląd prasy i wydarzeń edukacyjnych, materiały pomocnicze z różnych przedmiotów, mapa szkół w Polsce.
14   Link   Wydawnictwo Naukowe PWN
Nowa seria Wydawnictwa Naukowego PWN. Numery tematyczne poświęcone różnym dziedzinom życia: geografii, sztuce, nauce, biologii, historii i cywilizacji, utworzą niebawem największą na polskim rynku multimedialną bibliotekę encyklopedyczną z niemal 120 tys. haseł. Encyklopedia ma możliwość połączenia z własną stroną internetową, która otwiera dostęp do materiałów w najróżniejszej postaci: artykuły, omówienia książek, czasopism, filmów czy audycji radiowych poświęconych geografii.
15   Link   Wikipedia – wolna encyklopedia, którą każdy może redagować.
Wikipedia – wolna encyklopedia, którą każdy może redagować.
W polskojęzycznej wersji znajduje się już 726 226 haseł.